Devlet Bahçeli: Beşiktaş 11 yabancıyla çıkarsa, takımı bırakırım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'deki makam odasında parlamento muhabirleriyle bir araya gelerek yaptığı konuşma sırasında futboldaki 'yabancı sayısı'na da değindi.

Devlet Bahçeli: Beşiktaş 11 yabancıyla çıkarsa, takımı bırakırım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Beşiktaş 11 yabancı futbolcuyla sahaya çıksın koyu bir Beşiktaşlı olmama rağmen kulüpten ayrılırım" dedi.

"GALATASARAY YA İSİM DEĞİŞTİRSİN YA DA VAZGEÇSİN"

Geçtiğimiz günlerde Galatasaray'a ilişkin açıklamalarının sosyal medyada çokça eleştiri aldığını anımsatan Bahçeli şöyle konuştu:

"Ama bizim söylediğimiz Galatasaray'ın düşünmesi gereken konu. Bir maça çıkıyorsunuz 11 yabancı futbolcu ile oynuyorsunuz. Bu Galatasaray'ın kuruluş gününden bugüne kadar ki zaferlerini gölgeleyen bir yaklaşımdır. Galatasaray'da hiç mi kimse gelmedi. Arada sırada yerli futbolculara yer vermelerinde fayda var. 11 kişi takım kuruyorsunuz 11'i de yabancı, antrenör de yabancı olursa hangi ülkenin takımıyız nerede oynuyoruz diye Galatasaraylılar bunu düşünmesi lazım. Onun için ya isim değiştirsinler ya bundan vazgeçsinler."

"BEŞİKTAŞ 11 YABANCIYLA SAHAYA ÇIKSIN KULÜPTEN AYRILIRIM"

Koyu bir Beşiktaşlı olduğunu vurgulayan Bahçeli, kendi takımınında 11 yabancıyla sahaya çıkması halinde takımını bırakabileceğini savunan Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş 1900'lü yıllardan beri olan kulüplerdir. Bunlar üzerinde böyle gölge taşımaması lazım. İki üç tane olabilir m? Olur. Bizden de yurt dışına gidenler var, övünüyoruz. Oradan da bize gelenler olabilir. Ama 11 tane de olursa onu düşünmek lazım. Beşiktaş'ta olmuş olsa, Beşiktaş 11 yabancı futbolcuyla sahaya çıksın koyu bir Beşiktaşlı olmama rağmen kulüpten ayrılırım. Beşiktaşlıyız niye öyle siyah beyaz, kırmızı beyaz bir anlamı var. Öyle bir takımda bakıyorsunuz bunların hangisinin ayağında top var, ismi nedir şaşıyorsun. Dilin de dönmüyor bakıyorsun kimisi İspanyol, kimisi Brezilyalı... Bizim gençlerimize yol vermek lazım. Altyapıyı geliştirmekte yarar var. Altyapı da Beşiktaş üstattır. Şenol Birol gibi, Yusuf Sanlı gibi. Yine de çıkar. Birkaç futbolcu var gözümüze taktığımız kişiler. 11'ini say desen yedi sekizine dilim dönmez. Beşiktaş'ta alayını beğeniyorum."

BİZE ULAŞIN