Ensedeki silaha komik savunma!

Genelkurmay Çatı Davası’nda yargılanan darbeci, derdest ettiği askerin ensesine dayadığı silah için “normal tutuş bu” yalanını uydurdu

Ensedeki silaha komik savunma!
Genelkurmay Çatı Davası'nda yargılanan darbeci Astsubay Gökhan Çetin, derdest ettiği askerin ensesine dayadığı silah için "normal tutuş bu" yalanını uydurdu.

ÖNCE İNKÂR ETTİ
Ankara 17'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın dünkü duruşmasında ifade veren Çetin suçlamaları reddetti, "terör saldırısı" olduğu için Genelkurmay'a gittiğini ileri sürdü. Ancak Mahkeme Başkanı Oğuz Dik ise darbeci hainin elinde silahla Astsubay Ersin Aşçı'nın başına silahı dayadığını gösteren fotoğrafları gösterdi. Darbeci Çetin'in bu fotoğraf karşısındaki yorumu ilginç oldu. Kendisinin silahı normalde de böyle tuttuğunu iddia eden Çetin, "Silahın başka türlü taşınması mümkün değil. Orada derdest falan yok. Terör saldırısı ve sabotaj girişimi nedeniyle personeli binadan boşalttık" diyerek yalanına kılıf uydurmaya çalıştı.

O DA 'CEP TELEFONU' DEMİŞTİ
Genelkurmay Çatı Davası'nda yargılanan bir vatandaşın şehit edilmesi sırasında silahı elinde bulunan darbeci Tuğamiral Sinan Sürer de daha önceki duruşmalarda, elindeki silah için, "O benim cep telefonum" demişti.
BİZE ULAŞIN