Tekneyle kaçarken yakalandı

Marmaris açıklarında, Rodos’a giderken durdurulan tekneden, aralarında hâkim-savcı karı kocanın da olduğu çoğunluğu ByLock kullanıcısı 11 FETÖ’cü ve çocukları

Tekneyle kaçarken yakalandı
Muğla'da Sahil Güvenlik ekipleri, Marmaris'e bağlı Turunç Mahallesi açıklarında, Yunanistan'ın Rodos Adası'na doğru giden bir tekneye "Dur" ihtarında bulundu. Ancak uyarıyı dinlemeyen tekne kaptanı kaçmaya başladı. Denizde başlayan kovalamacada kısa süre yakalan tekne limana çekildi. Burada hazır bekleyen jandarma ekiplerinin yaptıkları kontrolde teknede 9'u çocuk 20 kişi ile tekneyi kullanan 2 insan tacirini yakaladı. Şüpheliler karaya çıkarıldıkları sırada 3'ü kaçarak izlerini kaybettirdi. Gözaltına alınan şüphelilerden eski hakim olan T.T. ve eski savcı olan eşi M.T.'nin Karabük'te görev yaparken, FETÖ üyesi oldukları belirlenince meslekten ihraç edildikleri ve adli kontrolle serbest bırakıldıkları belirlendi. 6'sında sahte kimlik çıkan diğer şüphelilerden 7'sinin ByLock kullandıkları ve çeşitli kentlerdeki FETÖ soruşturmalarında arandıkları tespit edildi. 11 şüpheli ile tekne kaptanı Y.B.H. (52) ve yanında bulunan O.A. (31) ifadeleri alınmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği'ne getirildi. Muğla'daki FETÖ soruşturması kapsamında ise bazıları daha önce meslekten ihraç edilen, bazıları ise halen aktif görevde olan 32 subay ve astsubay gözaltına alındı. 3 şüpheli de aranıyor.
Gaziantep: Daha önce, örgüte ait kapatılan dershanelerde müdür, öğretmen, kız öğrenci yurtları sorumlusu olarak görev yapan ve ByLock kullandıkları belirlenen 11 şüpheli gözaltına alındı. Daha önce örgüt dershanelerinde görev yapan ve ByLock kullandıkları belirlenen 7 şüpheli de tutuklandı.
Amasya: Merzifon'daki 5'inci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görev yapan 20 astsubay gözaltına alındı. 33 astsubay da aranıyor.
Balıkesir: ByLock'çu 4 şüpheli gözaltına alındı. 7 şüpheli aranıyor.
Kocaeli: 4 muvazzaf asker ve mahrem abi tutuklandı.
Edirne: Keşan'da bir şüpheli gözaltına alındı. Yasa dışı yollardan Yunanistan'a kaçmaya çalışan 10 FETÖ'cü bir araçta yakalandı.
Tokat: ByLock'çu 2 şüpheli tutuklandı.
BİZE ULAŞIN