Hainlerden darbeyi öven 'sır ödüllü' yarışma!

15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunan FETÖ'cü alçakların oyunları bitmek bilmiyor. FETÖ'nün merkezi olan ABD'de faaliyetlerini sürdüren Rumi Forum adlı kuruluş, askeri darbenin övüldüğü bir makale yarışması düzenleyeceğini duyurdu. Açıkça darbe algısı yapmayı amaçlayan kuruluş ödül olarak ise 4 günlük bir 'sır gezi' düzenleneceğini açıkladı

Hainlerden darbeyi öven 'sır ödüllü' yarışma!

FETÖ algı operasyonu sürdürmeye Amerika'da devam ediyor. Akşam'ın haberine göre Washington'da bulunan örgüt bağlantılı Rumi Forum adlı kuruluş aralarında ABD'nin de bulunduğu 53 ülkeden 600 öğrenci için uluslararası bir makale yarışması düzenlendiği duyurusunda bulundu. Makalenin konusu ise "Günümüzün ulusal ve uluslararası siyasi meselelerinde askeri gücün bir çözüm olarak kullanılması!" Duyuruda açıkça darbe övgüsü yapılacak makale yarışmasının kazananlarının da Washington D.C.'de 4 günlük "geziye" götürüleceği ifade edilirken bu gezide öğrencilerin nerelere götürüleceği de ifade edilmedi.

DARBEYİ ÖVEN MAKALELER
Duyurudaki skandal ifade ise makale yarışmasının konusu. Makalenin konusu "Günümüzün ulusal ve uluslararası siyasi meselelerinde askeri gücün bir çözüm olarak kullanılması!" Açıkça darbeyi övecek bir makale yarışması düzenleyen ABD'deki FETÖ'cüler yarışmanın kazananlarının Washington D.C.'deki Rumi Forum merkezinde nisan ayında 4 günlük bir "geziye" çıkarılacağı da ifade edildi. FETÖ'nün ABD'deki elemanlarının bu "gezi" ile nerelere gidileceği ve ne yapılacağını da yazmamış olması özellikle dikkat çekti.

53 ÜLKEDEN 600 ÖĞRENCİ KATILIYOR
FETÖ'nün ABD'deki merkezi kurumlarından Rumi Forum sitesinde yer alan bir duyuruda skandal ifadelere yer verildi. FETÖ'nün yine ABD'deki televizyon kanalı olan Ebru News'te yarışmaya Gülen Gençlik Platformu Enstitüsü 53 ülkeden ve 35 eyaletten 600 öğrencinin katıldığı belirtilldi.

BİZE ULAŞIN