Son dakika: PKK'ya 11 ayda büyük darbe!

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, yaptığı son dakika açıklamasında son 11 ayda 2304 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

Son dakika: PKK'ya 11 ayda büyük darbe!

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli şöyle konuştu:

Brüksel'deki NATO karargahında düzenlenen NATO Savunma Bakanları toplantısı, ikinci gününde devam ediyor. NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli de katılıyor. Oturumun ardından çekilen aile fotoğrafında yer alan Canikli, daha sonra Romanya Savunma Bakanı Fifor ile görüştü.Toplantının bugünkü gündeminde Afganistan'ın güvenliği ve yapılabilecekler ayrıca DEAŞ'la mücadele konuları yer aldı.

AFGANİSTAN'A İLAVE GÜÇ GÖNDERLEYECEĞİZ

Brüksel'de konuşan Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "Afganistan konusunda ilave bir muharip birlik bizim kaydırmamız söz konusu değil. Onun dışında danışman ve bu pozisyonda ilave katkılarımız olacak. Eğitici, danışman konusunda muharip olmayan personelimizin gönderilmesi söz konusu olacak. 100'e yakın ilave personel gönderilmesi... Ama bunlar muharip birlik değil" dedi. Amerika Savunma Bakanı ile yaptığı görüşmeye ilişkin de bilgi veren Canikli, "Yaptığımız görüşmede burada YPG'nin, PKK'nın Suriye kolu olduğu, aynı yerden komuta edildiği, aynı terörist havuzundan beslendiğini hem ifade ettik hem de bunu belgeleriyle, fotoğraflarıyla kendilerine takdim ettik.

O FOTOĞRAFLARI VERDİK

Sadece Amerika'ya değil, İngiltere, İspanya, Arnavutluk ve başka ülkelere de hazırladığımız bu çalışmayı takdim ettik. Orada PYD'nin, YPG'nin; PKK'nın bir kolu, bir unsuru olduğunu gösteren bütün bilgi, belge, doküman, hepsi var. (Hakkari'deki saldırı) Özellikle bir tanksavar silahı ile ilgili, AT-4, onun da koalisyonun, Amerika'nın YPG'ye verdiği silahlardan olduğunu düşündüğümüzü fotoğraflarıyla birlikte paylaştık. En net şekilde, tartışmasız şekilde" ifadesini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Canikli, Hakkari'deki terör saldırısında ele geçirilen silahlara ilişkin, "YPG'nin PKK'nın Suriye kolu olduğu, aynı yerden komuta edildiği, aynı terörist havuzundan beslendiğini hem ifade ettik hem de bunu belgeleriyle, fotoğraflarıyla kendilerine takdim ettik. Sadece Amerika'ya değil, İngiltere, İspanya, Arnavutluk ve başka ülkelere de hazırladığımız bu çalışmayı takdim ettik. Orada özellikle bir tanksavar silahı AT-4'ün koalisyonun, Amerika'nın YPG'ye verdiği silahlardan olduğunu düşündüğümüzü fotoğraflarıyla birlikte paylaştık en net şekilde" diye konuştu.

2 BİN 304 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Milli Savunma Bakanı Canikli, "10 Ocak 2017'den itibaren etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü sayısı 2 bin 304. Bu gerçekten bu konuda verilen mücadelenin ne kadar başarılı olduğunu gösteren en güzel sonuçlardan bir tanesi" dedi.

İDLİB OPERASYONU

TSK'nın İdlib'de gözlem noktaları oluşturma süreci ile ilgili de konuşan canikli, "Amacımız, orada huzurun, barışın sağlanması ve istikrarın getirilmesi. Bunu direkt silahla yapmadan önce diğer bütün yöntemleri de kullanıyoruz. O noktada gelinen aşama gayet tatmin edici. Gözlem noktalarının oluşturulması süreci bundan sonraki aşamada hızlanacaktır" ifadesini kullandı.

PKK'ya 11 ayda büyük darbe!

BİZE ULAŞIN