Narko-teröre büyük darbe

PKK’nın finans kaynağına büyük darbe vuruldu. Diyarbakır Lice’de piyasa değeri 105 milyon TL olan 7 ton esrar, Yüksekova’da ise 144 kilo eroin ele geçirildi

Narko-teröre büyük darbe
Diyarbakır'da geçen perşembe günü Lice, Hazro, Kocaköy ve Kulp ilçeleri kırsalında başlatılan Bayrak - 67 Şehit Jandarma Er Kadir Görgülü Operasyonu önceki gece sona erdi. Bir teröristin etkisiz hale getirildiği, biri terörist 6 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda, örgüte ait bir sığınakta kullanılamaz hale getirildi. Bir'i M-16, üçü Kalaşnikof 4 tüfek, bir pompalı tüfek, 3 tabanca, bu silahlara ait çok sayıda mermi ve şarjör, 6 el bombası, 4 anti-tank mühimmatı, bir çelik yelek, bir kelepçe ve çeşitli malzemeler ile gıda maddeleri ele geçirildi.

LİCE'DE 7 TON ESRAR
Lice ve Kocaköy ilçeleri kırsalında ise piyasa değeri 105 milyon 846 bin 500 TL olan 6 ton 680 kilogramı toz, 564 kilogramı da kubar olmak üzere toplam 7 ton 244 kilogram esrar, 2 bin 750 kök Hint keneviri, 800 kilogram kenevir tohumu ele geçirildi. Diyarbakır valiliği, daha önce Lice bölgesindeki operasyonlarda ele geçirilen ve depolarda tutulan 47 ton esrarın da yakılarak imha edilmeye başlandığını bildirdi.

YÜKSEKOVA'DA 144 KİLO EROİN
Hakkâri'nin Yüksekova ilçekırsalındaki operasyonda ise örgüte ait, toprağa gömülü vaziyette 144 kilo eroin ile eroin yapımında kullanılan 150 kilo soda ele geçirildi.

Özgür CEBE-Sekvan KÜDEN-Ahmet KAVAK-Fuat TAPAN/SABAH
BİZE ULAŞIN