Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçimlere güçlü şekilde hazırlanmamız lazım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Artık önümüzde bir 2019 Mart'ı var, ardından 2019'un Kasım'ı var. Hep beraber gerek Mart gerekse Kasım seçimlerine çok güçlü bir şekilde hazırlanmamız lazım." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçimlere güçlü şekilde hazırlanmamız lazım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Havalimanı'na gelişinde halka hitap etti. Kendisini bekleyenlere teşekkür eden Erdoğan, yarın partisinin Rize İl Kongresi'nin gerçekleştirileceğini, daha sonra da yapılacak yatırımları inceleyeceğini bildirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KARADENİZ'DE KENDİSİNİ KARŞILAYAN HALKA HİTAP ETTİ

Pazar günü Bayburt ve Gümüşhane'de kongrelerin yapılacağını hatırlatan Erdoğan, daha sonra Ankara'ya döneceğini söyledi.

"EREN'İMİZİN EVİNİ ZİYARET EDECEĞİM"

Erdoğan, Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında, bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit olan Eren Bülbül'ün ailesini ziyaret edeceğini aktardı. Bu sırada vatandaşların sloganı üzerine "Evet...Şehitler ölmez, Vatan bölünmez." ifadesini kullandı.

Trabzonluların hiçbir zaman kendilerini yalnız bırakmadığını ifade eden Erdoğan, alanda bulunan bir vatandaşa "Sigarayı bırak. Sigara ağıza yakışmıyor. Onu at, ayağının altına al." dedi.

"VATANIMIZI BÖLMEK İSTEYENLER TRABZON'A GİREMEDİ"

Önümüzdeki günlerde yapılacak AK Parti Trabzon İl Kongresi'ne de katılacağını bildiren Erdoğan, şöyle devam etti:

"Benim sizlerden ricam şu. Artık önümüzde bir 2019 Mart'ı var, ardından 2019'un Kasım'ı var. Hep beraber gerek Mart gerekse Kasım seçimlerine çok güçlü bir şekilde hazırlanmamız lazım. Ben inanıyorum ki Trabzon bu defa çok daha farklı bir ders verecek. Çünkü Trabzon'un bir özelliği var. Trabzon, hep tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet oldu. Bölücüler Trabzon'a giremedi, bayrağımıza leke sürmek isteyenler buraya giremedi. Vatanımızı bölmek isteyenler Trabzon'a giremedi. Yok paralel devletmiş, yok şuymuş, yok buymuş diyenler Trabzon'a giremedi. Dolayısıyla bizim rabiamız var. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bunu anlamayanlar da olabilir. Varsın anlamasınlar."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gümüşhane ve Bayburt'un ardından Maçka'ya hareket edeceğini ve Bülbül'ün ailesini ziyaret edeceğini dile getirerek alanda bulunanlara teşekkür etti.

Erdoğan'ın halka hitap ettiği havalimanında, "Trabzon, Fatih'tir, Selim'dir, Süleyman'dır, Recep Tayyip Erdoğan'dır", "Aziz milletimizin lideri Sayın Cumhurbaşkanımız Trabzon'a hoş geldiniz" ve "Hizmet ve dava adamı Sayın Cumhurbaşkanımız, şehrimize hoş geldiniz" yazılı pankartlar yer aldı.

Erdoğan, konuşmasının ardından helikopterle Rize'ye hareket etti.

RİZE'YE HAREKET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2019, çok önemli. 2019'a hep beraber inşallah farklı yürüyeceğiz. 2019'un Mart'ında ve Kasım'ında inşallah Türkiye genelinde bir siyasi reformu sizlerle beraber gerçekleştireceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memleketi Güneysu ilçesine gelişinde Merkez Camisi önünde kendisini bekleyen vatandaşları selamladı.

Vatandaşlara otobüsten hitap eden Erdoğan, yarın Rize, Pazar günü de Gümüşhane ve Bayburt il kongrelerini yapacaklarını anımsattı.

Erdoğan, "İnşallah önümüzde 2019, çok önemli. 2019'a hep beraber inşallah farklı yürüyeceğiz. 2019'un Martı'nda ve Kasım'ında inşallah Türkiye genelinde bir siyasi reformu sizlerle beraber gerçekleştireceğiz. Herhalde bu evladınızı, bu kardeşinizi bu yolculukta yalnız bırakmayacaksınız, bugüne kadar yalnız bırakmadığınız gibi. Güneysu'dan farklı bir ses duyalım inşallah, bugüne kadar olduğu gibi." ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından "Başkan, gençlik seni istiyor." tezahüratları üzerine Erdoğan, otobüsten inerek vatandaşların yanına gitti.

Erdoğan, konuşması öncesinde çocukları otobüsün yanına çağırarak hediye verdi.

BİZE ULAŞIN