FETÖ sanığı hakim ve savcılar adliyede buluşuyorlarmış

FETÖ'nün yargı yapılanmasına yönelik yapılan soruşturmada eski Adana Cumhuriyet Savcısı Köroğlu hakkında hazırlanan iddianamede, eski savcı ile örgüte üye olma iddiasıyla soruşturma yürütülen 8 yargı mensubunun adliyede sık sık buluştukları yer aldı.

FETÖ sanığı hakim ve savcılar adliyede buluşuyorlarmış

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) yargı yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında eski Adana Cumhuriyet Savcısı Bayram Köroğlu hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Örgütle bağlantısı olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilerek tutuklanan eski Adana Cumhuriyet Savcısı Bayram Köroğlu ile ilgili "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan hazırlanan iddianame Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesince yapılan değerlendirme sonucu kabul edildi.

BYLOCK KULLANDIĞI TESPİT EDİLDİ

İddianamede, tutuklu eski savcının cep telefonunda, şifreli haberleşme programı "Bylock" bulunduğu ve kullanıldığının tespit edildiği kaydedildi.

Adana Adliyesine ait güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesi sonucu hazırlanan bilirkişi raporuna da yer verilen iddianamede, Köroğlu ile örgüte üye olma iddiasıyla haklarında adli ve idari soruşturma yürütülen 8 hakim ve savcının adliyede sık sık buluşarak görüşme yaptıklarının belirlendiği aktarıldı.

DİĞER FETÖ'CÜ HAİNLER GİBİ O DA İNKAR ETTİ

Eski savcı Bayram Köroğlu, iddianamede yer alan ifadesinde aleyhindeki suçlamaları kabul etmeyerek, "Ömrüm boyunca cemaat denilen yapıyla herhangi bir bağlantım olmadı. Ancak herkes gibi dışarıdan böyle bir yapı olduğunu biliyorum ve takip ediyorum. Ancak ayrıntısını bilmiyorum. Halen de bilmiyorum. Üniversite okurken bazı arkadaşlar çağırıyordu. Evlerine yemek yemeye gittim ancak sohbetlerine katılmadım. Ayrıca himmet adı altında herhangi bir yardımda bulunmadım." ifadesini kullandı.

Tutuklu eski savcı Köroğlu'nun yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

BİZE ULAŞIN