Son dakika: ALES soru ve cevapları yayınlandı! ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

Son dakika... 2017 ALES sonbahar dönemi sınavı temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı açıklandı! ÖSYM tarafından açıklanan ALES soru ve cevaplarını binlerce öğrenci merakla bekliyordu. Adayların gözü kulağı artık sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihte. Peki ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

Son dakika: ALES soru ve cevapları yayınlandı! ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

Son dakika... 2017 ALES soru ve cevapları açıklandı! ÖSYM, resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada; ALES soru ve cevaplarınn erişime açıldığını açıkladı.

ALES SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

2017-ALES Sonbahar Dönemi Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

19 Kasım 2017 tarihinde uygulanan 2017-ALES Sonbahar Dönemi Temel Soru Kitapçığına, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 21 Kasım 2017 tarihinde saat 11:00'den itibaren erişilebilir. Sınava başvuran adaylar 10 gün süreyle ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

2017-ALES Sonbahar Dönemi Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıdan erişime açılmıştır.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

BİZE ULAŞIN