Darbeciye eş ‘darbesi’

Çatı davasında yargılanan FETÖ’cü çift birbirine düştü: Eski üsteğmen Kübra Yavuz, “Kocam FETÖ’cüdür” dedi eşi ise inkâr etti

Darbeciye eş ‘darbesi’

Sincan Cezaevi yerleşkesi içinde yan yana iki salondaki iki darbe davasının farklı aşamalarında verilen ifadeler darbeci karı - kocayı karşı karşıya getirdi. Ankara 17'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Genelkurmay Çatı Davası'nın tek kadın sanığı eski üsteğmen Kübra Yavuz, bu davanın soruşturması aşamasında önce itiraflarda bulunmuş, kendisi ve kocasının FETÖ'cü olduğunu, kocası ile FETÖ tarafından tanıştırılarak evlendirildiğini hatta kocasının örgüt içindeki adının Yasin olduğunu anlatmıştı. 15 Temmuz'da Genelkurmay'a gelen MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı karşılayıp uğurlarken görülen Kübra Yavuz, daha sonra tehdit altında verdiğini ileri sürdüğü bu ifadelerinde örgütten talimatları nasıl aldıklarını da anlatmıştı.

DÜN KOCAYA SORULDU
Kübra Yavuz, 6 numaralı duruşma salonundayken hemen yandaki 5 numaralı salonda görülen Kara Harp Okulu Davası'ndaki kocası darbeci eski üsteğmen Yunus Emre Yavuz'a eşinin bu ifadeleri soruldu. Duruşmada Kübra Yavuz'un ifadesi okundu. Mahkeme Başkanı Yunus Esre Yavuz'a "Eşine ait bu ifade karşısında ne diyorsun" diye sordu. Darbeci üsteğmen ise bu ifadenin karısının ilk savcılık ifadesi olduğunu hatırlatarak, "Eşim daha sonra savcılığa bu sözleri ölüm tehdidi altında söylediğini ifade etmiştir" diyerek inkâr etti.
BİZE ULAŞIN