Karlov için Ankara'da tören

Ankara'da geçtiğimiz yıl 19 Aralık'ta Çağdaş Sanatlar Merkezinde bir serginin açılışı sırasında bir suikastın sonucu hayatını kaybeden Rusya'nın eski Türkiye Büyükelçisi Andrey Karlov'un ölüm yıldönümünün anısına Rusya Ankara Büyükelçiliği dün anma töreni düzenledi.

Karlov için Ankara'da tören

Rusya Türkiye Büyükelçisi Alexei Erkhov'un ev sahipliğinde gerçekleşen törene Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İlişkiler Genel Müdürü Büyükelçi Şefik Vural Altay, Karlov'un eşi Marina Karlova ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Tuna da katıldı.

'İLİŞKİLERİMİZDE KARDEŞLİK GÜZEL BİR HATIRA OLACAK'

Marina Karlova, "Bu güzel ülkede kendisiyle birlikte 3.5 sene yaşamıştık. Hem ülkeyi hem halkını sevmiştik. Bu tarz trajedilerin kesinlikle tekrarlanmaması gerekiyor. İlişkilerimizde kesinlikle kardeşlikten ve dostluktan başka bir şey olmaması eşim için en güzel bir hatırası olacak" dedi.

SORUŞTURMA AZAMİ DİKKATLE SÜRDÜRÜLÜYOR

Terör Örgütü FETÖ ile bağlantılı Menfur saldırı sonucu hayatını kaybeden Karlov'u saygıyla andığını vurgulayan Büyükelçi Altay, "Kendisi Türkiye - Rusya ilişkilerinin geliştirilmesine önemli katkılarda bulunmuş. Değerli bir Büyükelçi, meslektaş insan idi. Bu acı kayıp Türk devletinde ve toplumunda derin bir üzüntüye yol açmıştır. Değerli dostumuz Karlov'a yapılan hain suikastın soruşturulması Rus tarafının katılımıyla azami dikkatle yürütülmeye devam etmektedir" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN