Suç ve sefa

Ellerinde 251 şehidin kanıyla ABD’ye kaçan FETÖ’cülerin lüks hayatları, adresleri, telefonları ve sabıka kayıtları, federal data sistemini kullanan iki internet sitesiyle deşifre oldu.

Suç ve sefa

FETÖ'CÜLERİN KiRLİ YÜZLERİNİ GİZLEMEYE YETMEDİ

Cumhuriyet tarihinin en karanlık örgütü FETÖ, 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin kurmaylarını ABD'de yeni hayata hazırlamak için milyonlarca dolarlık servet ödedi. Himmet paraları ve Bank Asya üzerinden toplanan milyarlarca dolarlık kara para ise ne onların elindeki kanı silmeye ne de kirli yüzlerini gizlemeye yetti. Bugün FETÖ'nün kilit isimlerinden Emre Uslu'dan Kemal Öksüz'e, Cemil Teber'den Ahmet Sait Yayla'ya kadar pek çok hainin ABD'deki adresleri, akrabaları ve kanlı parayla ödedikleri faturaları internetten yayınlandı. İşin trajikomik tarafı bu bilgilerin ABD'nin yetkisi ve onayı dahilinde masumane bir hizmet amacıyla açığa çıkmış olması. Nasıl mı?

O İNTERNET SİTELERİNDE BİR KAÇ DAKİKA KAYITLARA ULAŞIYORSUNUZ

321 milyon nüfuslu 50 eyalete ayrılmış ülkede akrabalarını ya da eski dostlarını bulmak, onlara yakın yerlere taşınmak isteyenlere hizmet veren iki önemli internet sitesi aktif durumda. ABD federal, eyalet ve hükümet datalarının kullanıldığı sitelerde aradığınız akrabanızın ismi ve bazı bilgilerini verdikten birkaç dakika sonra haklarındaki kayıtlara ulaşıyorsunuz. Adres, telefon bilgileri, evde kimlerle yaşıyor, civarda oturan diğer akrabaları, eşi, dostu, komşuları kimler, kiracı mı yoksa evsahibi mi, kaç mülkü var, evin satıldığı tarih ve özellikleri ekrana düşüyor. Sanal alemin şeffaflık politikası dahilinde aranılan kişinin sabıka kaydı bile gözünüze sokuluyor: Dikkat! Akrabanız sabıkalı, yine de ona komşu olmak istiyor musunuz? 'Hayaller ülkesi'nin acı gerçeği işte... Bu kez FETÖ'cülerin gizli dünyaları tüm çıplaklığıyla ortada. Neden mi? Dediğimiz gibi mesele tamamen duygusal, eyaletler arasında 'ahbaplık, akrabalık' ilişkilerini güçlendirmek! Bu konuya nokta koymadan önce bir bilgi daha verelim: Sitelerde aradığınız kişiye 'Selamün aleyküm birader!' demeniz için bir de buton var.

"BU İSİMLERİ KİM GİZLİYOR?"

Star'ın haberine göre; Gelelim şatafata... FETÖ'nün inanmış müritlerinin alyanslarını, evlerini, arabalarını satarak gönderdiği himmet paralarıyla inşa edilen yeni dünya düzenine... Hain ordusunun tepe isimleri için klişe de olsa 'krallar gibi yaşıyorlar' demek yanlış olmaz. Evlerin en küçüğü bin metrekarenin üzerinde. Büyük bölümü Virginia'yı ikamet adresi olarak seçse de üzerlerine kayıtlı görünen birden fazla mülk var. Virginia'nın üs seçilmesinin nedeni merkezi olması. Virginia-Washington arası 217 km. FETÖ kurmayları evine yakın yerlere akrabalarını ya da örgütün gizli isimlerini de çağırmış. Bu arada önemli bir ayrıntı: Federal dataları kullanan sitelerde başta Fethullah Gülen ve Hakan Şükür olmak üzere bazı üst düzey isimlere dair tek bir bilgi yok. Sanki hiç yaşamıyorlar... Peki sizce bu isimleri kim gizliyor?

İŞTE FETÖ'CÜLERİN AMERİKAN RÜYASI

Virginia'daki Gülen City sakinleri gibi Teksas, New Jersey'de dehayat standartı yüksek. Lobicilik oyunlarıyla günlerini geçiren FETÖ'cüler ceplerini dolduruyor, oturdukları yerden Türkiye'yi karalıyor, himmet kasasını boş bırakmayacak yeni kurbanlar arıyorlar. Sözü daha fazla uzatmadan sizi FETÖ'cülerin Amerikan rüyasıyla baş başa bırakıyoruz.

BİZE ULAŞIN