‘Devletle sırt sırta mücadele edeceğiz’

‘Devletle sırt sırta mücadele edeceğiz’
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi'nin düzenlediği "Doğumunun 100. Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultayı"na katıldı. Bahçeli konuşmasında şunları söyledi:
Merhum Türkeş Bey, hayatı boyunca kahramanca mücadele etmiş, korkakça bir hayatı reddetmiş, ensesinden tuttuğu gibi kapı dışarı bırakmıştır. Türk gençliğinin yapması gereken de budur. Ülkücü Türk gençliğine diyorum ki; dalınızı kıranın ağacını sökün. Vatanınıza kem gözle bakanları silindir gibi ezin. Bunları yaparken, hukuktan, meşru çizgiden asla ayrılmayın. Türk gençliğini sokakta bulmadık, sokakta kaybetmeyeceğiz.
Ülkücünün yeri MHP'dir. MHP, Türk milletinin eseridir, Türk siyasetine ve Türk tarihine hediyesidir.
Bazıları vardır, göz yumduğumuz kadar dürüst, sustuğumuz kadar insandırlar. Bunlara göz yummayacağız, bunlara karşı da susmayacağız. NATO beslemelerine, FETÖ'cü hainlere, PKK'lı, PYD'li, DEAŞ'lı canilere karşı milletle yan yana, devletle sırt sırta vererek sonunu hesap etmeden mücadelemizi sürdüreceğiz.
Güneşe bakmaya cesareti olmayan, ama güneş iddiasında bulunanlar, gölgede kalmaya, gölgeyi ışık sanmaya mahkûmdur. Ve bunlarla hesabımız acıklı olacaktır.
BİZE ULAŞIN