Son dakika: Rıza Sarraf davasında kritik gün!

Son dakika haberi... ABD’deki kumpas davasında kritik gün bugün. Rıza Sarraf hakkındaki dava bugünden başlayarak yeni bir döneme giriyor. Davanın seyrine karar verecek jüri üyelerinin seçimi bugün Türkiye saati ile 16.00’da yapılacak. ABD hukuk ve adalet sistemine göre, yargılanan sanıkların suçlu olup olmadığına mahkeme yargıcı değil, halktan oluşan jüri üyeleri karar veriyor. Öte yandan jüri seçiminde yöneltilecek sorulardan birisinin “Teröristbaşı Gülen hakkında olumlu ya da olumsuz düşünceleriniz var mı?” öğrenildi.

Son dakika: Rıza Sarraf davasında kritik gün!

Halkbank eski genel müdür yardımcısı Hakan Atilla ile birlikte New York'ta tutuklu bulunan Rıza Sarraf için bugün jüri seçimi yapılacak. Davanın seyrine karar verecek jüri üyelerinin seçiminin bugün tamamlanmasının ardından, jürili dava 28-29 Kasım günü görülmeye başlanması öngörülüyor. Hakan Atilla, jüri seçimi yapılması öngörülen geçen haftaki duruşmaya mahkum üniforması yerine, takım elbise ile katılmıştı. Bugün yapılacak duruşmaya Rıza Sarraf'ın çıkıp çıkmayacağı ise belli değil.

JÜRİ ÜYELERİ KARAR VERECEK

ABD hukuk ve adalet sistemine göre, yargılanan sanıkların suçlu olup olmadığına mahkeme yargıcı değil, halktan oluşan jüri üyeleri karar veriyor.

KRİTER TERÖRİSTBAŞINI TANIMAK

T.S.İ ile bugün 16.00'da yapılacak olan jüri seçiminde kriterlerden birinin teröristbaşı Fetullah Gülen'i tanımak olduğu öğrenildi. Jüri seçiminde adaylara ""Teröristbaşı Gülen hakkında olumlu ya da olumsuz düşünceleriniz var mı?" sorulacak.

BİZE ULAŞIN