Bekir Bozdağ: Kılıçdaroğlu, iftirasının hesabını yargı önünde verecektir

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu'nun yayınladı sahte belgelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Bozdağ açıklamasında "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ailesi ve bazı yakınları hakkında iftirada bulunmuştur.Hatta bugünkü grup toplantısında halkı iftirasına inandırmak için Kılıçdaroğlu, sahte kağıtları bile kullanmıştır" dedi.

Bekir Bozdağ: Kılıçdaroğlu, iftirasının hesabını yargı önünde verecektir

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik asılsız iddialarına ilişkin, "Ailesi ve yakınları üzerinden Cumhurbaşkanımıza hem de iftiralarla saldırmak, ahlaksızlıktır; namussuzluktur; şerefsizliktir; alçaklıktır. Cumhurbaşkanımıza itibar süikasti yapmak için,ailesi ve yakınlarına iftira etmek, daha büyük ahlaksızlıktır; namussuzluktur; şerefsizliktir." dedi.

"HER ŞEY YALANDIR, İFTİRADIR"

Bekir Bozdağ, kişisel Twitter adresinden yaptığı açıklamada, "CHP Gn.Bşk.Kemal Kılıçdaroğlu,Cumhurbaşkanımız Sayın R.Tayyip Erdoğan,ailesi ve bazı yakınları hakkında iftirada bulunmuştur. Hatta bugünkü grup toplantısında halkı iftirasına inandırmak için Kılıçdaroğlu,sahte kağıtları bile kullanmıştır. Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ailesi ve yakınları hakkında söylediği her şey yalandır, iftiradır. Kılıçdaroğlu'nun iftirasının doğruluğunu ıspat için delil olarak gösterdiği kağıtlar, sahtedir. Kılıçdaroğlu'nun iddia ettiği ülkedeki şirkete asla böyle bir para gönderilmemiştir." ifadelerini kullandı.

"KILIÇDAROĞLU, İFTİRASININ HESABINI YARGI ÖNÜNDE VERECEKTİR"

Kılıçdaroğlu'nun özel kalemi olarak açıkladığı Mustafa Gündoğan'ın bir iş adamı olduğunu belirten Bozdağ, "Altını çizerek tekrar söylüyoruz, ne Sayın Cumhurbaşkanımızın ne de ailesinin yurtdışında herhangi bir parası bulunmamaktadır. Kılıçdaroğlu, gösterdiği dekontları hem cumhuriyet savcılığına ve hem de medyaya vermelidir ki herkes incelesin/inceletsin. Cumhurbaşkanımıza, ailesine ve yakınlarına iftira atan ve itibar suikasti yapan Kılıçdaroğlu, iftirasının hesabını yargı önünde verecektir. Kılıçdaroğlu, ayrıca yalan ve iftiralarının hesabını halka verecek;halkımız da bu müfteriden hesabı sandıkta soracaktır. Ailesi ve yakınları üzerinden Cumhurbaşkanımıza hem de iftiralarla saldırmak, ahlaksızlıktır; namussuzluktur; şerefsizliktir;alçaklıktır. Cumhurbaşkanımıza itibar süikasti yapmak için, ailesi ve yakınlarına iftira etmek, daha büyük ahlaksızlıktır; namussuzluktur; şerefsizliktir." şeklinde konuştu.

"ANAMUHALEFET GENEL BAŞKANI, KILAVUZLARINA DİKKAT ETMELİ"

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Kılıçdaroğlu'nun sahte kağıtları ve uydurma bilgileri kimden, nereden ve ne zaman aldığını açıklamasını isteyerek şöyle devam etti:

"Ey Kılıçdaroğlu! Sana bu sahte kağıtları ve uydurma bilgileri bir istihbarat örgütü mü,FETÖ mü yoksa başka bir Türkiye düşmanı mı verdi? Yoksa bunları sen mi ya da adamların mı uydurdunuz? Veyahut da seni biri mi kullandı? Anamuhalefet Genel Başkanı, kılavuzlarına dikkat etmeli. Kılavuzları karga olan pislikten ve etrafına pis koku yaymaktan kurtulamaz. Bu büyük skandal ve rezaletten sonra ahlaklı ve şerefli insana düşen özür dilemek ve istifa etmektir.peki,ne zaman istifa edeceksiniz? Sayın Kılıçdaroğlu grupta;"alçak kim?"diye sordunuz.Ortaya çıkan iftiranızdan ve bu rezaletten sonra ben soruyorum,sahi şimdi alçak kim?"

BİZE ULAŞIN