Hainler, halkı öldürdükçe sevinç çığlıkları attı!

FETÖ’nün ihanet gecesi İstanbul’un Anadolu yakasında 8 vatandaşımızı katlettiği olaylarla ilgili iddianameden: Kuleli önündeki darbeciler her bomba sesi duyduklarında ‘O sevdiğiniz kişinin başına da bu işler sabah gelecek’ diyerek kutlamalar yaptı

Hainler, halkı öldürdükçe sevinç çığlıkları attı!
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Çengelköy, Kuleli, Vaniköy ve Beykoz'da 8 kişinin şehit olduğu olaylara ilişkin iddianamede ifadelerine yer verilen müştekiler kan donduran detaylar anlattı. 32. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen bin 318 sayfalık iddianameye göre Burak Cantürk, Fatih Dalgıç, Gökhan Esen, Halil Kantarcı, Kader Sivri, Murat Akdemir, Mustafa Cambaz, Osman Yılmaz, Çengelköy-Beykoz hattında şehit düştü. İddianamede Kuleli Askeri Lisesi'nin eski komutanları albaylar Mürsel Çıkrıkçı ve Muammer Aygar'ın da aralarında bulunduğu 76'sı tutuklu, 103 kişi şüpheli olarak yer aldı. İşte müştekilerin iddianamedeki ifadeleri;
Müşteki Hakan Orhan: Anadoluhisarı eski polis karakolunun yanına geldim. Yüzbaşı, "Asker yönetime el koydu, vur emrimiz var" diyerek hiçbir ikazda bulunmadan direkt üzerimize ateş etti.
Müşteki Murat Düz: Biz "Asker kışlaya" sloganı atarken, Mehmet Karabekmez, uzun namlulu silahını dolğrultarak direkt olarak vatandaşa ateş açtı.
Müşteki Süleyman Arık: Bir albay, sürekli bizim bulunduğumuz yöne doğru seri bir şekilde ateş ediyordu.
Müşteki Sedat Ergün: Askerler, üzerimize gaz bombası attı. Başlarındaki komutan, O şerefli gün bu gün. Gerekirse ölün ve öldürün' dedi. Bombalar patlayınca Kuleli Askeri Lisesi önünde bulunan komutanlar ve askerler, bir anda sevinç çığlıkları atmaya başladı ve komutan bana dönerek, 'Sabah o çok sevdiğiniz kişinin de başına bu işler gelecek, merak etmeyin, bakın ona neler yapacağız' dedi.

'İTAAT ETMEYEN OLURSA VURULACAK'
Recep Derin (Tanık sıfatıyla): Nizamiye bölgesinde askerler ve öğrenciler vardı. Okul komutanı Mürsel Çıkrıkçı "TSK yönetime el koymuştur. Anadolu yakası müfrezeleri komutanı benim' diye bağırdı. Çıkrıkçı dışarıyı göstererek, 'dışarıdaki hainlerden karşı çıkan olursa vurun' dedi. Daha sonra 'benim verdiğim emirleri dinlemeyen olursa, verdiğim emirlere uymayan olursa geri duran olursa, kaçan olursa, komutanlarının emirlerine itaat etmeyen olursa, ben ve komutanları tarafından vurulacaktır' dedi.
BİZE ULAŞIN