“O kağıtlar FETÖ’den mi geldi” sorusuna bakın ne cevap verdi

Kılıçdaroğlu, belgelerin sahte olduğu iddiasının sorulması üzerine pişkin cevaplar verdi. FETÖ’nün sosyal medyadaki tetikçisi FUAT AVNİ hesabını yöneten Said Sefa tarafından 5 ay önce paylaşılan bu kağıtları FETÖ’den aldığını inkar eden Kılıçdaroğlu “FETÖ'cüler mi verdi? Yok efendim ilgisi yok. Bu ülkede, bu ülkeyi seven, bu ülkenin çıkarlarını milyonlarca bürokrat var. “

“O kağıtlar FETÖ’den mi geldi” sorusuna bakın ne cevap verdi

KİMSENİN GÖRMEDİĞİ BELGELERİN KAYNAĞINI HALA AÇIKLAMADI!

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

"Bunları veren bir insan tabii. Uzaydan almadım. Bunlar bize geldi diye hemen ortaya çıkmadık. Baktık, araştırdık, doğrulattık. FETÖ'cüler mi verdi? Yok efendim ilgisi yok. Bu ülkede, bu ülkeyi seven, bu ülkenin çıkarlarını milyonlarca bürokrat var. Onlar yurtsever insanlar. Haksızlıklara tahammül edemeyen insanlar var. "

MANDA DERİSİ GİBİ YÜZÜ VAR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, elindeki bir tomar kağıdı sallayarak iftiralarda bulunan CHP liderinin 'rezil kepaze' olduğunu söylemişti. Erdoğan, "Bu zat bir kez daha müfteri durumuna düştü. Bu durum karşısında yüzü kızaracak mı? Hiç sanmıyorum. Manda derisi gibi yüzü var" demişti.

AK PARTİ'DEN CEVAP GELDİ!

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Kılıçdaroğlu'nun asılsız iddialarıyla ilgili, "Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. TBMM'yi yalanlarınıza neden alet ediyorsunuz? Suni gündemle Türkiye'yi meşgul etmek istemiyoruz. Kılıçdaroğlu belgeleri yargıyla paylaşsın" dedi.

Mahir Ünal açıklamalarına şöyle devam etti:

Ortada ana muhalefet partisinin bir takım gösterdiği evraklar var. Ne olduğunu kendi partilileri de dahil kimse bilmiyor. Basınla paylaşılmıyor. Türkiye'nin bu kadar önemli meselesi varken, 4 terör örgütü ile Türkiye mücadele ederken ana muhalefet partisi genel başkanı hem siyaseti hem siyasetin gündemini ne olduğu belli olmayan, içeriğini paylaşmadığı bazı belgelerle savunmaya devam ediyor. Burada neyi konuşacağız. Bu belgeyi yargı ile paylaşın. Hayır paylaşmayız. Anayasa'nın 39. maddesi açık.

TBMM SİZİN YALANLARINIZIN YERİ MİDİR?

Cumhurbaşkanımız tazminat davası açtı. Dolayısıyla artık bundan sonrası yargının işidir. Kişi, ne yapması gerekiyor? Bu belgeleri, kendi iddiasının ispatı olduğu belirtilen belgeleri yargı ile paylaşması gerekiyor. Biz Meclis'te bir araştırma önergesi vereceğiz, diyor. TBMM'nin işi yok sizin yalanlarınızın sizin iddialarınızın yeri midir? Siz TBMM'yi kendi yalanlarınıza niye alet ediyorsunuz. Burada ismi geçen kişiler milletvekili midir? Hayır değildir. Burada maalesef Türkiye'nin bu kadar kritik gündemi olmasına rağmen maalesef her zaman olduğu gibi Kılıçdaroğlu'nun CHP'sinin çıkardığı suni krizlerle Türkiye meşgul edilmek isteniyor. Biz arkası karanlık iddialarla Türkiye'nin gündeminin meşgul edilmesine karşıyız. Türkiye'nin siyasi gündemini de kendi yalanları ile, ispata muhtaç iddialarıyla bir takım belgelerle meşgul etmesin. Bunları basınla, yargıyla paylaşsın.

BUNUN ADI VATANSEVERLİK DEĞİL, HIYANETTİR

Kılıçdaroğlu'nun belgeleri vatansever bürokratlardan aldığını iddia etmesi ile ilgili gelen soruyu Mahir Ünal böyle yanıtladı:

Ne zamanden beri vatansever bürokratlar anayasa suçu işlemeye başlamış? Vatanseverliğin tanımı, Kılıçdaroğlu'nun Türkiye düşmanı odaklarla işbirliği yapması ise bunun adı vatanseverlik değil, hıyanettir.

Mahir Ünal: Bunun adı dalalet ve hıyanettir

BİZE ULAŞIN