“ABD’de kurulan bu tuzağa düşmeyeceğiz!”

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile başlayan ve ABD’deki kumpas davası ile süren iftira kampanyasına Anadolu Yayıncılar Derneği’nden ortak bir tavır geldi. “ABD hazırlanan bu kumpasın tuzağına düşmeyeceğiz” denilen basın açıklaması şu cümle ile son buluyor: “Bu çerçevede ulusal medya mensuplarına da sorumluluk çağrısı yapıyor, milli ve yerli bir duruş göstermelerini bekliyoruz.”

“ABD’de kurulan bu tuzağa düşmeyeceğiz!”

İŞTE ANADOLU YAYINCILAR DERNEĞİ'NİN BASIN AÇIKLAMASI

Amerika Birleşik Devletlerinde başlayan Reza Zarrap'ında içinde yer aldığı kumpas davası ile ilgili son günlerde yerli ve yabancı medyada ülkemiz aleyhine bazı haberler çıkmaktadır. Bu haberler zaman ayarlı, sonuç almaya dönük sipariş haberlerdir. Yapılan bu haberlerle görünüşte Cumhurbaşkanımız Erdoğan ve ailesi hedef alınmaktaysa da asıl hedefin Türkiye olduğunu görmemiz gerekir. Son dönemde Suriye'de ve Kuzey Irakta PKK ve YPG'ye karşı vurulan darbeler maalesef batılı dostlarımızı mutsuz etmiştir. Milli üretim, milli sanayi ve bağımsız dış politika diyen Cumhurbaşkanımız hedef tahtasına oturtulmuştur.

Bizler Anadolu Yayıncıları olarak bu tuzağa düşmeyeceğiz! Varsa yapılan yanlışlar kendi aramızda çözeriz. Kaldı ki ismi geçen şahıslar siyasetten çekilmişlerdir. Bu dava ile Türkiye'nin köşeye sıkıştırılmak istendiği çok açıktır. Sayın Erdoğan'a kurulan tezgâh üzerinden ülkemize operasyon çekme çabalarını görüyor ve itiraz ediyoruz.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AYD Başkanı Sinan Burhan şunları söyledi :"

Darbelere, mandacılığa, ihanete hiçbir zaman prim vermeyen Anadolu medyası olarak üyemiz bulunan 348 yerel medya kuruluşu ile bu darbe sürecine dur diyeceğiz. ABD Basını ve siyasilerinin hazırladığı tuzağa düşmeyeceğiz. Bu çerçevede ulusal medya mensuplarına da sorumluluk çağrısı yapıyor, milli ve yerli bir duruş göstermelerini bekliyoruz."

Saygılarımızla...

Sinan Burhan

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı

BİZE ULAŞIN