Enis Berberoğlu'nun ömür boyu hapsi istendi

İstinaf Savcısı, esas hakkındaki mütalaasında Enis Berberoğlu'nu, "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla açıklamak" suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

Enis Berberoğlu'nun ömür boyu hapsi istendi

İstinaf Savcısı, Enis Berberoğlu'nun, "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla açıklamak" suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.
İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi'nde görülen ve kamu güvenliği gerekçesiyle kapalı yapılan duruşmada tutuklu sanık CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun söz aldığı ve savunmasını yaptığı öğrenildi. Ardından Berberoğlu'nun avukatlarının da savunma yaptığı duruşmada 2. Ceza Dairesi Cumhuriyet Savcısı Mustafa Öztürk'ün esas hakkındaki mütalaasını açıkladığı kaydedildi.

SAVCI MÜEBBET İSTEDİ

Savcı Öztürk'ün mütalaasında, Berberoğlu'nun, "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla açıklamak" suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını talep ettiği öğrenildi.
Esas hakkındaki mütalaadan sonra saat 15.00'a kadar ara verildi.

BİZE ULAŞIN