FETÖ’nün Hava Kuvvetleri yapılanmasına operasyon: 61 gözaltı

FETÖ’nün Hava Kuvvetleri yapılanmasına yönelik düzenlenen Eskişehir merkezli operasyonda aralarında pilotların olduğu, 59’u asker 61 şüpheli gözaltına alındı

FETÖ’nün Hava Kuvvetleri yapılanmasına operasyon: 61 gözaltı

Eskişehir merkezli 12 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda, aralarında muvazzaf asker, sözde "mahrem imam" ve savaş pilotlarının da yer aldı��ı 66 zanlıdan 61'inin yakalandığı kaydedildi.
Eskişehir Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Operasyonda, 15 subay, 44 astsubay, 2 mahrem imam gözaltına alınmıştır. 5 zanlının yakalanması için çalışmalar sürüyor" denildi.
Bu arada FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik İstanbul merkezli 49 ilde başlatılan operasyonda gözaltına alınanların sayısı 240'a yükseldi. Hakkında gözaltı kararı bulunan 360 kişiden 10'unun yurt dışında bulunduğu tespit edildi.

Yurt genelindeki diğer operasyonlardaki gelişmeler ise şöyle:
Nevşehir: Örgüt imamlarıyla ankesörlü telefonlarla irtibat kuran 17 rütbeli kripto asker gözaltına alındı.
Bursa: ByLock'çu 13 şüpheli gözaltına alındı.
Ankara: 10 eski Danıştay personeli gözaltına alındı.
Kırşehir: Yargılanan 7 Fetö sanığının eşleri gözaltına alındı.
Çorum: ByLock kullandıkları belirlenen aralarında meslekten ihraç edilenler ve ev kadınlarının da bulunduğu 6 kadın gözaltına alındı.
Ağrı: Bir kıdemli albay, 2'si yüzbaşı, 2'si üsteğmen, 2'si de astsubay 7 rütbeli asker tutuklandı. Etkin pişmanlıktan yararlanan 8 rütbeli asker ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Antalya: ByLock kullandıkları belirlenen 2 şüpheli tutuklandı.
Balıkesir: Bandırma'da kullanılmayan bir tavuk çiftliğinde saklanırken F serisi bir dolar, 5 tüfek, 15 gram esrar, 11 sikke, bir kasatura, bir bilgisayar ve 4 usb bellek ile yakalanan ByLock'çu E. G. tutuklandı.
İzmir: 11 ByLock'çu gözaltında.

Rıdvan UYSAL-Alparslan KÖRÜKÇÜ- Aykut AKTAŞ
BİZE ULAŞIN