Juri üyeleri Sarraf'ı dinlemek yerine uyukladılar!

ABD'de süren 17-25 Aralık kumpas davasının global ayağında jüri rezaleti yaşanıyor. Juri üyeleri Sarraf'ı dinlemek yerine duruşma salonunda uyukladılar.

Juri üyeleri Sarraf'ı dinlemek yerine uyukladılar!

New York'ta tutuklu bulunan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davada tanık olarak dinlenen iş adamı Rıza Sarraf, Atilla'ya "kesinlikle rüşvet vermediğini, ondan da böyle bir talep gelmediğini" söyledi.

TAKIM ELBİSEYLE DURUŞMA SALONUNA GELDİ

Duruşmanın üçüncü gününde, savcılık makamının tanığı Sarraf ifade vermeye devam etti. Dün duruşma salonuna mahkum kıyafeti ile getirilen Sarraf'ın bugün takım elbise giymesi dikkati çekti. Sarraf, dün avukatlarının kendisine hakimin müsaadesiyle takım elbise giyebileceğini söylediğini belirtti.

Hala FBI gözetiminde olduğunu ifade eden Sarraf, "Cezaevinde aldığım tehditler nedeniyle FBI gözetimindeyim." dedi. Sarraf tekrar hapishaneye dönüp dönmeyeceği konusunda ise kendisine herhangi bir söz verilmediğini söyledi.

JÜRİ ÜYELERİ UYUDU
Sarraf'ın savcılığın sorduğu sorulara Türkçe verdiği ifadeler simultane olarak İngilizce'ye çevirildi. Duruşma sırasında dün olduğu gibi bugünde bazı jüri üyelerinin uyukladıkları gözlendi.

NTV'nin New York muhabiri duruşmadaki jüri rezaletini şu tweetiyle paylaştı:

BİZE ULAŞIN