‘Kılıçdaroğlu artık bir ulusal güvenlik sorunu’

Bekir Bozdağ: Türkiye’de kullanımı en kolay malzeme Kemal Kılıçdaroğlu. Terör veya istihbarat örgütleri de gelip kullanıyor

‘Kılıçdaroğlu artık bir ulusal güvenlik sorunu’

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik asılsız sözlerini değerlendirirken, "Türkiye'de kullanımı en kolay malzeme Kılıçdaroğlu'dur. Onun için uluslararası örgütler, terör örgütleri veya istihbarat örgütleri Türkiye'de kimi kullanacaklarını çok iyi biliyorlar" dedi. Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Bozdağ şunları kaydetti:

EN KOLAY MALZEME KILIÇDAROĞLU
Bağımsız, Türkiye'nin gücüyle, kudretiyle ilgili uygun tavır ortaya koyan, milletin ve devletin hukukunu koruyan bir yönetim istemiyorlar. Kılıçdaroğlu gibi kukla bir lider isteniyor ve iftira kampanyalarını beraber yürütüyorlar.

Türkiye'de kullanımı en kolay malzeme Kılıçdaroğlu'dur. Terör veya istihbarat örgütleri Türkiye'de kimi kullanacaklarını çok iyi biliyorlar. Hemen geliyorlar, kullanıyorlar.
Haya, ahlak sahibi birisinin 'Biz yanlış yaptık, özür dileriz' demesi gerekmez mi? Adamdan tık var mı? Emin olun utanma hissi yok. Çünkü bunlar haya hissini kaybetmişler.

O DAVADA ADALET BEKLEMİYORUM
Kılıçdaroğlu Türkiye'nin ulusal güvenlik sorunu haline gelmiştir, milli bir sorun haline gelmiştir. Yaptıkları yenilir yutulur şeyler değildir. Kim Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı'nın aleyhine bir iftira veriyorsa eline, 'Bu iftira mıdır, değil midir' diye bakmıyor bile. Gözü nefretten ve kinden bir şey göremez hale gelmiş.

Merak ediyorum, herhangi bir istihbarat örgütü mü verdi? Verdiyse sen veren ülkenin çıkarlarına mı çalışıyorsun? Yok bir terör örgütü verdiyse o zaman sen bu örgütünün destekçisi misin? Türkiye düşmanları verdiyse senin bu Türkiye düşmanlarıyla olan muhabbetinin sebebi nedir?
New York'ta yargı eliyle bir tiyatro oynanıyor. Böyle bir mahkemeden ben bir adalet beklemiyorum. Kılıçdaroğlu'nun bu iftiralarını da bu senaryodan uzak düşünmemek gerekir.

DİN KÜLTÜRÜ ÖĞRETMENLERİNE MÜJDELİ HABER
(Trump'ın YPG'ye silah verilmeyeceğini söylemesi) Bizim muhatabımız ABD'yi temsil eden başkandır. Bu sözün arazideki yansımalarını da görmemiz gerekir.
Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği mezunları bugüne kadar istihdam edilmiyordu. Bundan sonra onlar da din hizmetleri görevlerinde ilahiyat mezunları gibi istihdam edilecek."
BİZE ULAŞIN