Kılıçdaroğlu siyasi rant heveslisi

Kılıçdaroğlu siyasi rant heveslisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ortaya attığı asılsız iddialarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Bahçeli, şunları kaydetti:
SİYASİ RANT HEVESLİSİ: ABD'deki karanlık ve kaçakçı şahsın mahkemeye çıkarılmasına paralel bir şekilde ana muhalefet liderinin böylesi bir iddiayı gündeme taşıması kuşku verici ve kafa karıştırıcı bir muamma olarak karşımıza çıkmıştır. Türkiye'nin bu kadar sıkıntısı varken, ana muhalefet liderinin sorumlu ve ahlaki davranmak yerine, eline geçirdiği belgelerle fırsatçılık yapması, bu vesileyle siyasi rant hevesine kapılması bir defa samimiyet ve dürüstlükten uzak siyasi bir tavırdır.
UTANÇ KAYNAĞI: Türkiye husumetini meslek ve hedef edinmiş çevrelerin eline koz veren, milletimizi ve devletimizi belirsizliğin, kör dövüşünün içine çeken siyasi aktörlerin varlığı bize göre bir utanç kaynağıdır. Sayın Kılıçdaroğlu'nun eline bir yolla geçirdiği belgeleri istismar etmek yerine, derhal ve süratle yargıya intikal ettirmesi şu aşamada en mantıklı, en meşru yoldur.
SAVCILARA BİLDİRSİN: Kimin elinde hangi belge varsa, kim neyi biliyorsa, hangi sızıntından besleniyorsa Cumhuriyet savcılıklarına bildirmekle mükelleftir. Aksini düşünmek tam bir kaos hizmetkarlığı olacaktır. Bilinmelidir ki, ana muhalefet partisinin sır gibi sakladığı, tehdit ve şantaj malzemesi olarak kullandığı malum belgeler siyasetin değil, hukukun konusudur.

'CUMHUR İTTİFAKI' OLSUN
Bahçeli bir televizyon konuşmasında ise 2019 seçimleri için bir ittifak önerisinde bulundu. İttifakla seçime giren partilerin oy pusulasında tek çatı altında ama ikiye bölünmüş bir şekilde yansıtılabileceğini, seçmenin istediği partiye oy verebileceğini kaydeden Bahçeli, bunun adının da 'cumhur ittifakı' olabileceğini söyledi.

BİZE ULAŞIN