MTTB'den ABD'deki kumpas davasına ilişkin açıklama

Sarraf Kumpası Davası, savcısından hakimine, bilirkişisinden tanığına Türk düşmanı Neocon ve FETÖ’cülerin birlikte sahnelediği siyasi tiyatroya dönüştü. Milli Türk Talebe Birliği olarak, bu kumpasa ve kötü niyetli oyunlara karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetin yanında olduklarını duyurdu.

MTTB'den ABD'deki kumpas davasına ilişkin açıklama

İŞTE MİLLİ TÜRK TALEBE BİRLİĞİ'NDEN YAPILAN AÇIKLAMA

Tüm dünyanın gözü önünde ABD'de sözde bir yargılama gerçekleştirilmektedir. Bu yargılama, evrensel hukuk normları çerçevesinde adil yargılama hakkı ve ilkesi gözetilerek değil de mafyatik bir biçimde gerçekle ilgisi olmayan deliller üretilerek, "racon kesme", "Türkiye'yi hizaya getirme" maksadıyla usulsüz bir yargılama olarak yürütülmeye devam etmektedir.

"ÇAMUR AT, İZİ KALSIN" MANTIĞIYLA HAREKET EDİLEREK...

Müfterilerin ifadeleri incelendiği takdirde Türk hükümeti yetkilileri ve Cumhurbaşkanımızın ismi, maksatlı olarak adeta Türk milletinin zekâsı ile alay edercesine "zorlama" bir biçimde davada zikredilmekte, suçla itham edilmekte, dünya üzerindeki hiçbir hukuk devletinde örneği olmayan "çamur at, izi kalsın" mantığıyla hareket edilerek, başta Cumhurbaşkanımızın şahsında Türk milleti ve devleti zora sokulmak istenmektedir.

CUMHURBAŞKANIMIZIN ŞAHSINDA YÜCE DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

Bizler Milli Türk Talebe Birliği olarak, bu kumpasa ve kötü niyetli oyunlara karşı Eskimez MTTB'li Cumhurbaşkanımızın şahsında Yüce Devletimizin yanındayız, bir ve beraberiz. Bu oyunlar, hiçbir surette birliğimizi ve dirliğimizi bozamayacak, Türk milletinin şanlı yürüyüşüne mâni olamayacaktır.

BİZE ULAŞIN