Asıl büyük tehlike makam sarhoşluğu

Emine Erdoğan: En büyük tehlike makamların sarhoşluğuna kapılmaktır. Metal yorgunluğu varsa çekilmeyi bilmek gerekir

Asıl büyük tehlike makam sarhoşluğu
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, AK Parti İl Kadın Kolları tarafından Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen Siyasette Kadın Eli Paneli'ne katıldı. Burada yaptığı konuşmada, "En büyük tehlike, fani olanı ebedi sanmaktır, makamların sarhoşluğuna kapılmaktır" diyen Emine Erdoğan, katılımcılara özetle şöyle seslendi:
"Kadın teşkilatı olarak kapı kapı dolaştığımız günleri duygulanarak hatırlıyorum. Bugün bir noktaya gelmişsek, bu yolun yoldaşları sizler sayesinde geldik. AK Parti, 15 yılda girdiği 12 seçimden de zaferle çıktı. 5 genel, 3 yerel, 3 referandum, bir Cumhurbaşkanlığı seçimi kazandık. Sizler, dünya tarihine geçecek bu büyük zaferin ortağısınız.

'İNSANIN KANADI GAYRETİDİR'
Mevlana'nın dediği gibi 'İnsanın kanadı gayretidir.' İnşallah gayretlerimizi artırıp kanatlanarak, yeni hedeflere doğru yol alacağız. Bu süreçte umudunuzu, azminizi hiçbir zaman yitirmeyin. Konfüçyüs diyor ya 'Bir şeyin yapılamaz olduğunu düşünerek uyursanız, başkasının o şeyi yaparken çıkardığı gürültüyle uyanırsınız.' Bu ülke için, kadınlarımız, çocuklarımız ve insanlık için hedeflerimiz var.
Önümüzdeki en büyük tehlike, fani olanı ebedi sanmaktır, makamların sarhoşluğuna kapılmaktır, kadim kültürümüz, milletimizin yolundan sapmaktır. İlk günün diğerkamlığı, fedakârlığı ve ihlasıyla kendimizi yeniden donatmalıyız. Bugün 15 yıllık tecrübeden sonra artık sadece işini yapana değil, işini çok daha iyi yapana ihtiyacımız var. 15 yıllık tecrübenin bir kazanımı olmalı ve bunu her alana yansıtabilmeliyiz. Milletimize hizmetimizi aksatmak şöyle dursun, 'Daha güzelini nasıl yaparız?' buna odaklanmalıyız. Şayet biz, kendimizi bir şeye adarsak, kader de harekete geçecektir.
Cumhurbaşkanımızla başlattığımız 'Kadına şiddet, insanlığa ihanettir' kampanyası, bu meseleye bakışımızın özetini sunuyor. Birleşmiş Milletler verileri, hayatı boyunca en az 1 kez şiddete maruz kalan kadın oranının yüzde 35 olduğunu söylüyor. Şiddet korkunun çocuğudur. Şiddet ancak fikri yoksulluğun öz güvensizliğinin boşluğunu doldurur.

'METAL YORGUNLUK VARSA...'
Milletimizle her zeminde bir araya geliyorsunuz, kadınlarımızın ruhuna dokunuyor, sorunlarına şahit oluyorsunuz. Sizlerden ricam, onları can kulağıyla dinlemek kadar sorunlarını can kulağıyla görmenizdir. Yüzeysel ilgiler, yüzeysel sonuçlar doğurur. Metal yorgunluklarımız varsa, kenara çekilmeyi de bilmeliyiz."

UMUT PROJESİNİN AÇILIŞINI YAPTI
Emine Erdoğan, Ümraniye Belediyesi'nin ev sahipliğinde Suriyeliler için hayata geçirilen "Bir Umut Bir Ufuk" projesinin açılışını da yaptı. "Suriyeli ve Türkiyeli kardeşlerimiz arasında, dünyada benzerine rastlanılmayacak bir dayanışma gösteriliyor" diyen Erdoğan şöyle konuştu: "Devletimiz Suriyeli kadınların yüklerine özel bir ihtimamla omuz veriyor. Çocukların öfkeyle, sevgisizlikle büyüdüğü bir ortamda, gelecek karanlık olur. Bir Umut, Bir Ufuk' projesinin bu anlamda hayırlı neticeler getirmesini temenni ediyorum." Açılışa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran da katıldı.

'KADINA ŞİDDETİN GEREKÇESİ OLAMAZ'
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da bir konuşma yaparak şunları söyledi: "Kadına karşı şiddetin hiçbir gerekçesi olamaz. 'Kadına şiddet insanlığa ihanettir.' diyen bir liderin, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşlarıyız. Can güvenliği riski yüksek olan mağdurla şiddet uygulayan kişilerin teknik olarak birlikte takip edildiği elektronik kelepçe uygulamamızı, haziran ayı itibarıyla 2 ilden 6 ile, kelepçe sayımızı da 30'dan 600'e çıkardık. Şu anda 68 ilimizde hizmet veren Şiddet Önleme ve İzleme Merkezlerimizi yıl sonu itibarıyla 81 ilimizde açmış bulunacağız."
BİZE ULAŞIN