Birileri bu zatı fena tongaya düşürmüş

Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na sert çıktı: Belge dedikleri kağıtları gördükten sonra anladık ki birileri bu zatı fena halde tongaya düşürmüş. CHP’de ayak kaydırma oyununa bu defa Kemal’i kurban edecekler. Ana muhalefet terör örgütlerinin kuklası, kumpasçıların ortağı haline dönüştü

Birileri bu zatı fena tongaya düşürmüş
Cumuhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün AK Parti Kars ve Iğdır il kongrelerinde partililere hitap etti. Konuşmasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklenen Erdoğan, "Bu zat mitomani. Yani yalan söyleme hastası. Artık siyasetin değil psikiyatrinin konusudur" dedi. Erdoğan'ın sözlerinden satırbaşları şöyle:
TİCARİ FAALİYET: Bu zatın belge diye salladığı kağıtları görünce anladık ki şirket alışverişi için yapılan ödemelerin dekontlarını kendisine "Cumhurbaşkanının yakınları yurt dışına para gönderiyor" diye yutturmuşlar. Ortada yurt dışına gönderilen para yok. Belgeler sahte. Dünyanın en zor işi yok olan bir şeyi ispatlamaya çalışmak.
KURBAN EDECEKLER: Birileri bu zatı fena halde tongaya düşürmüş. Sanıyorum CHP'de hiçbir zaman bitmeyen ve bitmeyecek adam harcama, adamın ayağını kaydırma oyununa bu defa Kemal'i kurban edecekler. Partisi içinde birileri, sanıyorum kendisinden kurtulmayı kafaya koydukları için olacak, sürekli sahte belgelerle sahte iddialarla bu zatı rezil kepaze ediyorlar.
MİTOMANİ HASTASI: Maalesef yalanı su gibi tüketen, sabah akşam iftira atmayı siyaset zanneden, FETÖ'nün kara propaganda merkezine dönüşmüş bir ana hıyanet partisi ile karşı karşıyayız. Kendisinin surat derisi biraz kalın olduğu için bugüne kadar söylediği onca yalanı yüzüne vurmamıza rağmen hala yerinde durmayı başardı. Tıpta bu tiplerin, kontrolsüz şekilde yalan söyleyen kişilerin teşhisini sordum. Bir psikiyatrist arkadaşım dedi ki; 'Bunun adı mitomanidir. Yani yalan söyleme hastası.' Bu zat artık siyasetin değil psikiyatrinin konusudur.
HANIMLARA KONAKLAMA YURDU: 3 milyonluk dava açtık. Bu davalardan kazandıklarımızı da hanımlar için bir konaklama yurdu yapacağız. Bunun hanımlara da zerre kadar saygısı yok. Önümüzdeki seçimi kaybettiği zaman eve nasıl gidecek merak ediyorum.
BU YALANIN BEDELİ VAR: Bu defa yakayı öyle kolay kurtaramayacak. Artık bu yalanın bir bedeli var. Türkiye terör örgütlerinden, ekonomik tetikçilere, iç ve dış kumpasçılara kadar pek çok saldırıyla aynı anda mücadele ediyor. Böyle bir ortamda ana muhalefetin öyle gizli, saklı falan değil, alenen terör örgütlerinin kuklası, kumpasçıların ortağı haline dönüşmesi en büyük talihsizliğimizdir.
SEN KİMSİN Kİ: Türkiye mülteciler için 30 milyar dolar yardımda bulundu. 'Çık, bunu ispatla' diyor. Sen kimsin ki sana ispatlayacağım. AFAD, Kızılay, Diyanet Vakfı, STK'lar ve milletimizle, gıdasından giyimine, ilacına, konteyner ve çadır kentlere, eğitimlerine kadar bu insanların her şeyini 7 yıldır biz hallediyoruz.
O SİLAHLAR SAHİPLERİNE DÖNER: (ABD'nin PYD'ye silah yardımı) Terörist-leri binlerce TIR dolusu silah ve mühimmata boğanlar, başka ülkelerde olduğu gibi o silahlar sahiplerine döndüğü zaman ne kadar büyük bir yanlış yaptıklarını anlayacaklar.
MİLLETİN HUZURUNA KİMSE KASTEDEMEZ: Kimse bu ülkede vatan topraklarımızı böleceğini zannetmesin. Nasıl Cudi'de, Tendürek'te, Kandil'de onlara F16'larla bombalar yağdırdıysak, onları orala gömdüysek bundan sonra da gömmeye devam ederiz. Bir haftada 100 terörist etkisiz hale getirildi. Bu 100'ler 200, 300, bin olacaktır. Milletimin huzuruna kimse kastedemez.

SANAL MAHKEMELER ÜLKEMİ MAHKÛM EDEMEZ
"Beşer planında kimsenin karşısında bugüne kadar eğilmedik, biz sadece ve sadece Rabbimizin huzurunda rükuda ve secdede eğildik. Eğer böyle olursak 15 Temmuz'da bize saldıranlar geldikleri gibi gider. 15 Temmuz gecesi 250 şehit ve 2 bin 193 gazi var. Ama birileri Amerika'ya gider, birileri Batı'nın değişik ülkelerine gider ama bu ülkenin asıl sahipleri yine burada kalır. Kimisi Hans'ın, kimisi Corc'un kulu kölesi oluyor, kimisi kurulan sahte mahkemelerde güya benim ülkemi yargılamaya kalkıyor. Boşuna uğraşmayın. Bizim abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun. Sanal oluşturulan mahkemelerle o 'Feto' denilen alçağın uydurma temsilcileriyle kurulan mahkemeler, asla ülkemi mahkum edemez."ERBEN AİLESİNE 11 YIL SONRA TEKRAR ZİYARET
Cumhurbaşkanı Erdoğan 11 yıl önce Başbakanlığı döneminde Ani Harabeleri'ne giderken çat kapı bir eve girip misafir olduklarını anlattı. Ailenin kendisine ne kadar sıcak ve misafirperver davrandığını anlatan Erdoğan aileye selam söyleyip, kongrenin ardından tekrar ziyaret edeceğini sölyledi. Erdoğan kongreden çıktıktan sonra dediğini yaptı ve merkeze bağlı 30 kilometre uzaklıkta bulunan Subatan köyünde yaşayan aileyi tekrar ziyeret etti. Anne Necmiye Erben, gelini Yeşim Erben ve oğlu Yusuf Ziya Erben ile bir süre görüşen Erdoğan daha sonra Kars'tan ayrıldı. Anne Erben Erdoğan'ı ikinci kez evlerinde ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını söyledi.FİLİSTİN DEVLET BAŞKANI ABBAS İLE KRİTİK GÖRÜŞME
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefonda görüştü. Görüşmede Erdoğan, Ortadoğu'da kalıcı barış ve istikrarın sağlanabilmesi için, 1967 sınırları dahilinde başkenti Doğu Kudüs olan bir bağımsız ve egemen bir Filistin devleti kurulmasının elzemiyetine dikkati çekti. Kudüs'ün ve Harem-i Şerif'in kutsiyetinin ve tarihi statüsünün muhafazasının tüm İslam ülkeleri için önemli olduğuna işaret eden Erdoğan, Gazze'ye yönelik kısıtlamaların kaldırılmasının da barışa önemli bir katkı olacağını belirtti. Abbas'ın ise Erdoğan'a duyarlılığından dolayı teşekkür ettiği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN