Gri listedeki teröristlerden Mısır’da tekne âlemi

Firari FETÖ’cüler Ali Akın, Soner Cesur ve İbrahim Karadayı’nın Nil’de şarkılı türkülü tekne turu yaptığı görüntüler ortaya çıktı

Gri listedeki teröristlerden Mısır’da tekne âlemi
Konya'da himmet adı altında işadamlarından yılda 700 milyon haraç toplayan FETÖ'nün mütevelli heyetindeki 3 firari yöneticisi, Ali Akın, Soner Cesur ve İbrahim Karadayı, Mısır'da Nil Nehri'nde tekne turu yaparken görüntülendi. Türkü söyleyip eğlenen 3 zanlının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da hakaret ettiği de görüntülere yansıdı. Konya'da iş adamı Nusret Argun'un şikâyetiyle 3 yıl önce başlatılan soruşturmada, örgütün 249 kişiye kumpas kurduğu belirlendi. Bu kumpasın baş aktörleri ise örgütün mütevelli heyetinde yer alan iş adamları Ali Akın, Soner Cesur ve İbrahim Karadayı'ydı.

ERDOĞAN'A HAKARET...
Örgütün para abisi avukat Memduh Oğuz'un bilgisayarından çıkan verilere göre, diğer işadamlarından himmet adı altında yılda 700 milyon haraç topladığı belirlenen Akın, Cesur ve Karadayı 17-25 Aralık sonrası yurtdışına kaçtı. Kayıtta, 300 bin lira ödüllü gri listede yer alan ve Romanya'da kurdukları şirketi işleten İbrahim Karadayı ile Soner Cesur ile Ali Akın'ın, teknede çalan türkünün sözlerni Cumhurbaşkanı Erdoğan'a uyarlayarak hakaret eettiği görülüyor.
BİZE ULAŞIN