Harp Akademileri imamı yakalandı

Harp Akademileri personelinden sorumlu FETÖ imamı yakalandı. Zanlının, tutuklu FETÖ’cülerin aileleriyle ilgilenip ihtiyaçlarını giderip örgütle olan bağlarını canlı tutmaya çalıştığı saptandı

Harp Akademileri imamı yakalandı
FETÖ'nün İstanbul'daki mahrem imamlar yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmada önemli isimlere ulaşıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Can Tuncay'ın yürüttüğü soruşturmada Harp Akademileri Komutanlığı'ndan sorumlu mahrem imamlar tespit edildi. Nadir kod adlı R.A.'nın 15 Temmuz'un ardından Harp Akademileri Komutanlığı personelinden sorumlu mahrem imam olduğu belirlenirken, bu görevi darbe girişiminden 1 gün sonra firar eden Selman kod adlı İ.Z.'den devraldığı anlaşıldı.

EV DEŞİFRE OLDU
Mahrem imam R.A.'nın örgüte yönelik suçlamalar kapsamında cezaevine gönderilen Harp Akademileri Komutanlığı personelinin ailelerini ziyaret ederek ihtiyaçlarını gidermeye çalıştığı, tutuklu personelin örgüt ile bağlılığının kopmaması için faaliyette bulunduğu, ayrıca Avrupa Yakası'nda bulunan firari şahısların saklandığı 'gaybubet evleri'nin de sorumlusu olduğu belirlendi. Soruşturma kapsamında İstanbul Bahçelievler'de bulunan bir 'gaybubet evi' de deşifre edildi. Bu hücrenin sorumlusunun Yavuz kod adlı S.S. olduğu belirlendi. Evde yapılan aramada firari örgüt mensupları için hazırlanan 14 sahte nüfus cüzdanı ve 2 sürücü belgesi ile 70 bin TL, 75 bin Euro ve 22 bin dolar para ele geçirildi. Şüphelilerin tamamının ByLock kullanıcısı olduğunu belirleyen savcılık, düzenlediği operasyonda mahrem imamlar C.A., E.G., R.A. ve S.S.'yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen şüpheliler tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne gönderildi. Bu arada 66. Mekanize Piyade Komutanlığı'ndaki FETÖ'cü askerlerin örgüt sorumluluğunu yapan Nasrullah kod adlı C.A. da yakalandı.
BİZE ULAŞIN