FETÖ’cülerin propaganda taktiği sarı zarftan çıktı

FETÖ’cülerin propaganda taktiği sarı zarftan çıktı

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Hava Harp Okulu'ndaki faaliyetlere ilişkin İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada önemli bir belge dikkat çekti.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan davanın dosyasına delil olarak konulan belgenin, darbe girişiminde yakalanan Binbaşı Ecir Şık'ın üzerinde sarı bir zarf içinde bulunduğu belirtildi. Belgenin, darbeciler tarafından o gece neler yapacaklarına ilişkin "İç Güvenlik Tedbirleri"ni içerdiği anlaşıldı. Madde madde yazılan bu tedbirlerden bazıları şöyle:
Hava Harp Okulu buluşma noktası Sirkeci Gar önü.
Yayın kesilmeyecek, yayın akışı kontrol altında tutulacak. TRT ve diğer kontrollü yayınların verilmesi sağlanacak. Teknik ekip gelecek.
Halk ile barışıklığın sürdürülebilmesi adına kanallarda peyderpey belgeseller dönüştürülecek, bir anda tüm kanallar karartılmayacak.
Elbise kamuflajlı olacak.
Hava Harp Okulu silah sağlayacak. Tüm hedefler öncelikli haki kontrolü sağlayacak.
'S saati'nden sonra adım adım yapılacaklar devreye sokulacak.
Dost düşman ayrımı yapılabilmesi için parola geliştirilecek.
Hedefler için keşif grubu yakın bir bölgede HHO (Hava Harp Okulu) ve HHA (Hava Harp Akademisi) emirlerini buluşturacak. IP Buluşma Noktası belirleyecek.

SUİKASTÇI DA TOPLANTIDA
Hava Harp Okulu'ndaki faaliyetlere dair açılan davada 34'ü tutuklu, 44 sanık hakkında üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis isteniyor. Dosyada, 14 Temmuz'da okul karargâhında darbe toplantıları yapıldığı, 15 Temmuz gecesi Marmaris'te bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast planlayan ve yöneten Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş'in de Ankara'dan gelip bu toplantıya katıldığı belirtiliyor.

BİZE ULAŞIN