Raporluk hale geldi

CHP’lilerin 'çok önemli belgeler açıklayacağız' diyerek duyurduğu grup toplantısı, yine hüsranla sonuçlandı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün 3 yıl önce ortaya attığı yalanları hiç konuşulmamış gibi yeniden gündeme getirdi.

Raporluk hale geldi

FETÖ'CÜ HAİNLERİ KAHRAMAN İLAN ETTİ

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Kadın Kolları tarafından Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 83'üncü yıldönümü dolayısıyla Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen "Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması"na eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile katıldı. Türkiye'yi yargı darbesiyle ele geçirmeye çalışan FETÖ'nün 17-25 Aralık'ta tezgahladığı kumpasını temcit pilavı gibi ısıtıp gündeme getirdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, örgütün emniyet güçlerinin içine yuvalanan teröristleri "Emniyet istihbarattaki vatanseverler" olarak tanımladı. Tutuklanan hainlerin ürettiği montaj tapelerinden medet uman genel başkan, sahteliği tescillenen kayıtları 'delil' olarak göstermeyi sürdürdü. Kılıçdaroğlu, terör örgütleri PKK-FETÖ ve işbirlikçileri ABD gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümeti hedef alarak iftiralarını sürdürdü.

YERLİ VE MİLLİ MEDYAYA TEHDİT

Adeta kirli kumpasların sözcülüğüne savunan CHP lideri, FETÖ'nün kurgulanmış iddialarını ardı ardına sıraladı. Konuşmasında kontrolünü kaybeden Kılıçdaroğlu, yerli ve milli medyayı da hedef tahtasına oturttu. Daha birkaç dakika önce basın özgürlüğünden bahseden genel başkan, sonrasında tehditler savurdu. A Haber ve ATV'yi hedef gösteren Kılıçdaroğlu, "Boynunuza ne takacağımı iyi biliyorum" diyerek infiale neden oldu. Kılıçdaroğlu'nun bu açıklaması akıllara CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in İzmir'de düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamaları getirdi. Genel başkan hakkında eleştirel haberler yapan gazeteleri tehdit eden Tekin, "8-9 Haziran'da ilk işimiz bu gazetelerin tamamına el koymak olacaktır'' açıklamasında bulunmuştu. Basın dünyası skandal sözlere tepki gösterirken, sosyal medya kullanıcıları "CHP liderinin ruh hali hiç iyi görünmüyor" yorumunda bulundu.

MİT'İN YALANLADIĞI RAPOR

FETÖ'nün 17-25 Aralık darbe girişiminde öne sürdüğü kurgulanmış argümanlarla iftiralarına devam eden Kılıçdaroğlu, 2014 yılındaki yerel seçimler öncesinde "Sarraf hakkında MİT rapor hazırlamış" yalanına bir kez daha sarıldı. İhanet çetesinin başarısızlığa uğratılan darbe girişiminden sonra Milli İstihbarat Teşkilatı 'nın (MİT) yaptığı açıklamalarıyla CHP liderini yalanlamıştı. MİT'ten yapılan açıklamada öyle bir raporun hiçbir zaman hazırlanmadığı kamuoyuyla paylaşılmıştı. Sözde raporu gündeme getiren ise FETÖ'nün tetikçi gazetecisi Arzu Yıldız, ihanetin ardından Haberdar'ın Ankara Temsilcisi olarak görev aldı. Sitenin sahibi ise örgütün Fuatavni Twitter hesabını yöneten firari Said Sefa olduğu ortaya çıkmıştı. Tescilli FETÖ'cü Yıldız gözaltına alınmış ve ByLock kullanıcısı olduğu iddia edilmişti.

KILIÇDAROĞLU KONTROLÜ KAYBETTİ

Kılıçdaroğlu'nun Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Atilla'nın avukatı Victor Rocco ile Fransız yazar Victor Hugo'yu karıştırması gülüşmelere neden oldu.

GERÇEĞİ AĞZINDAN KAÇIRDI

Kılıçdaroğlu'nun kürsüde yaptığı konuşmasında vücut dili ve öfkesi dikkat çekerken kullandığı birçok ifade CHP'lilerin bile alay konusu oldu. Genel müdürlüğünü yaptığı dönemde SSK'yı batıran CHP lideri, "Ben eski maliyeciyim. Mal nasıl götürülür ben çok iyi bilirim" cümlesiyle itiraf niteliğinde bir açıklama yaptı. Duyduklarına inanamayanlar "Kılıçdaroğlu gerçeği ağzından kaçırdı" yorumunda bulundu. Genel Başkan ABD'deki kumpas davasında Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Atilla'nın avukatı Victor Rocco'yu Fransız yazar Victor Hugo ile karıştırması salonda gülüşmelere neden oldu. (Güneş)

BİZE ULAŞIN