Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çipras'tan ortak açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras kameraların karşısına geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bardağın boş tarafını değil dolu tarafına yönlenmeliyiz. Müzakerelerimizi onun üzerine bina etmeliyiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Çipras'tan ortak açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Çipras ile bir araya geldi. Buradaki görüşmede açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

"BARDAĞIN BOŞ TARAFINI DEĞİL DOLU TARAFINA YÖNLENMELİYİZ"

Artık Türkiye ve Yunanistan bir şeye inanmalıdır. Bardağın boş tarafını değil dolu tarafına yönlenmeliyiz. Müzakerelerimizi onun üzerine bina etmeliyiz. Aslında halklarımızın birbiriyle ortak yanları çok yeter ki ideolojik saplantısı olanları bir kenara koyalım. Biz geçmişte iç içe olmuş ülkeleriz. Burada soydaşlarımız var.

Bu yanlışları artık tarihe bırakıyoruz. İlişkilerimizi çok daha sağlam bir zeminde inşa etmeliyiz. Bunun için yapabileceğimiz çok şeyler var. Eğer gerçekten söylem birliğini ortak aklı oluşturabilirsek bunları çözeriz. Bu görüşmemizde Yunanistan halkına şahsım ve halkım adına kalbi şükranlarımızı ifade etmek istiyorum.

BİZE ULAŞIN