FETÖ medyasına destek milli medyaya tehdit

Sahte belge ve iftiralarla FETÖ sözcülüğü yapan Kılıçdaroğlu, Turkuvaz Medya’yı “Ben sizin boynunuza ne geçireceğimi biliyorum” sözleriyle tehdit ederek haddini aştı. Kılıçdaroğlu’nun bugüne kadar FETÖ medyasıyla kol kola dolaşması niyetini açıkça gösteriyor

FETÖ medyasına destek milli medyaya tehdit

Hükümete basın özgürlüğü eleştirisi yaparken aHaber ve atv'yi 'urgan'la tehdit eden Kemal Kılıçdaroğlu, geçmişte, basın özgürlüğü söylemi adı altında hem terör örgütü PKK/PYD'nin yayın organlarına hem de FETÖ üzerinden terör propagandası yapan gazetecilere sahip çıktı. Kılıçdaroğlu gibi Gürsel Tekin de 7 Haziran sonrası iktidara geldiğinde gazeteleri kapatacağı sözleriyle gündeme gelmişti. FETÖ ile yakın ilişki kuran CHP, terör örgütüne her eylemde sahip çıktı. İşte Kılıçdaroğlu ve diğer CHP'lilerin o desteklerinden bazıları:

ZAMAN'IN EMİR ERİ

14 ARALIK 2014
Dönemin CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi, Zaman gazetesinde polis araması yapılması üzerine Ekrem Dumanlı'ya destek ziyaretinde bulundu.

25 ŞUBAT 2014
Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de grup toplantısında FETÖ'nün montaj ses kayıtlarını dinletti.

18 MART 2015
Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün gazetesi olduğu dönemde Zaman'a giderek, Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ile bir araya geldi.

ÖRGÜTÜN ŞAKŞAKÇISI

28 EKİM 2015
CHP'li milletvekilleri Mahmut Tanal, Eren Erdem, Şafak Pavey ve Barış Yarkadaş, FETÖ'nün yayın organları Kanaltürk TV ile Bugün ve Millet gazetelerine kayyum atanmasını protesto etti ve Mecidiyeköy'deki eylemlere katıldı.

20 HAZİRAN 2016
Kılıçdaroğlu, Zaman gazetesine kayyum atanmasının ardından FETÖ tarafından çıkarılan Yarına Bakış gazetesinin yöneticilerini partisinin genel merkezinde konuk etti.

3 ARALIK 2016
Kılıçdaroğlu, Adana mitinginde FETÖ'den gözaltına alınan gazetecileri alkışlattı.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
'FAŞİZANLIĞINI DIŞA VURDU'

BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU

Son söyledikleri artık Kılıçdaroğlu'nun esas bağlamdan ve gerçek boyuttan kopuk sanal bir alemde yaşadığını ortaya koyuyor. Nerede kaldı basın özgürlüğü, nerede kaldı ifade özgürlüğü? Bundan daha pespaye duruma nasıl düşer, bilmiyorum.

BAŞBAKAN YARDIMCISI PROF. DR. RECEP AKDAĞ
Kılıçdaroğlu hızını alamayınca ve biraz da şakşakçılar destekleyince böyle oluyor.Kemal Kılıçdaroğlu derhal özür dilemeli. Gerçekten Türk siyasetine yazık ediyor.

ADALET BAKANI ABDULHAMİT GÜL
İçindeki faşizan duyguları yine dışa vuran CHP Genel Başkanı fütursuzca basını tehdit etti. Kendisi gibi düşünmediği için Turkuvaz Medya Grubu özelinde, bir grup medya kuruluşunu hedef alan Kılıçdaroğlu, "yağlı urgan"ı ima edecek kadar kendisini kaybetti.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HAYATİ YAZICI
CHP Genel Başkanı hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Cumhuriyet savcılıkları bunu kovuşturma konusu yapmalı. Siyasi sorumluluğu olan, her gün gündemde olan biri suç işliyorsa bunları bekletebilir misiniz? Dokunulmazlığı kaldırılmalı.

AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ AYŞE SULA KÖSEOĞLU
Boynunuza ne geçireceğimizi biz biliriz diyor, bizim toplumumuzun buradan anlayacağı şey yağlı urgandır. Bu bir tehdit söylemidir. Sözlü bir şiddettir. Ana muhalefet partisinin son zamanlarda çizdiği tabloya baktığımızda çok da şaşırtıcı gelmedi açıkçası.

AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ HASAN TURAN
Gerçekten şaşkınlık içindeyim, kınıyorum. Kılıçdaroğlu'nun sözlerini basın yayın hürriyetine insan haklarına düşünce hürriyetine bir saldırı olarak görüyorum.

AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ METİN KÜLÜNK
ahaber'e yönelik bu saldırısı bizim şeref belgemizdir. Çünkü ahaber milli bağımsızlık mücadelesinin ön saftaki en güçlü adresidir. Bir vatan haininin ağzından ahaber'le ilgili olumlu cümle duyamamaktır güzel olan. Çünkü nasipsizdir.

RTGD BAŞKANI ŞEBNEM BURSALI
Kılıçdaroğlu'nun dili demokrasi için özgür düşünce için büyük bir tehdittir. Kılıçdaroğlu sadece ahaber ve atv televizyonlarını değil demokrasimizi tehdit etmiştir. ANKARA
BİZE ULAŞIN