aHaber’in bir sorusunda ayarı bozuldu

aHaber’in bir sorusunda ayarı bozuldu
Turkuvaz Medya çalışanlarını 'urgan'la tehdit eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İngiltere gezisi de skandallara sahne oldu.
Kılıçdaroğlu, partisinin bu haftaki grup toplantısında Turkuvaz Medya çalışanlarını ölümle tehdit ederek "Boynunuza ne takacağımı iyi biliyorum" ifadesini kullanınca kamuoyundan büyük tepki görmüştü. Sert eleştirilere hedef olan Kılıçdaroğlu dün Londra'da düşünce kuruluşu Chatham House'da konuştu. Ancak konuşmasının sonundaki soru-cevap bölümünde aHaber muhabiri Alpaslan Düven'in kendisine soru sormasına izin verilmedi. aHaber muhabiri, programın sonunda korumalarınca arka kapıdan kaçırılan Kılıçdaroğlu'na bu kez otelinin girişinde soru sormak istedi. Kılıçdaroğlu kendisine "Sayın Başkanım bizi neden hedef gösteriyorsunuz? Asmayı mı düşünüyorsunuz Turkuvaz Medya çalışanlarını? Bu nasıl demokratlık?" sorularını yönelten Düven'i bir kez daha cevapsız bırakırken, devreye yine korumaları girdi. Korumalar Düven'i engellerken, Kılıçdaroğlu'nun basın danışmanı da aHaber kameramanına tekme attı.
Ancak Kılıçdaroğlu'nun Londra gezisi bu skandalla da sınırlı kalmadı. İngiltere'de PKK terör örgütü ile HDP'nin temsilcisi olarak bilinmesine rağmen CHP'nin bu ülkedeki temsilciliğine getirdiği Hasan Dikme'nin hazırladığı programa göre hareket etti. Üstelik programının bir bölümünde yaptığı konuşma da PKK'nın Londra'daki yayın organı Dem Radyo tarafından canlı olarak yayımlandı.
BİZE ULAŞIN