“Farklılıkları zenginlik olarak algılamaya devam edeceğiz”

“Farklılıkları zenginlik olarak algılamaya devam edeceğiz”
İsrail devletinin hukuk tanımayan, inanç özgürlüğünü çiğneyen baskıcı tutumu devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musevi inancı ile İsrail devletini bir tutmayarak 12 Aralık Hanuka Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Erdoğan, mesajında, "Bizler, farklılıkları zenginlik olarak algılamayı ve her şartta herkese karşı adaletli olmayı esas alan medeniyet anlayışımız doğrultusunda, karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı barış ve huzur ortamını bu cen
net vatanımızda gelecekte de muhafaza etmeye devam edeceğiz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:
"Musevilik inancına mensup tüm vatandaşlarımızın Hanuka bayramını tebrik ediyorum. Aziz milletimizin güçlü birlik, beraberlik ve aidiyet duygularının temelinde, yüzyıllardır bu topraklarda vatandaşlarımızın inanç, kültür ve geleneklerini özgürce yaşayabilmelerine gösterilen özen yatmaktadır. Bizler, farklılıkları zenginlik olarak algılamayı ve her şartta herkese karşı adaletli olmayı esas alan medeniyet anlayışımız doğrultusunda, karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı barış ve huzur ortamını bu cennet vatanımızda gelecekte de muhafaza etmeye devam edeceğiz. Toplumumuzun ayrılmaz parçası Musevi vatandaşlarımız başta olmak üzere, tüm Musevilerin Hanuka bayramını tebrik ediyor, kendilerine esenlikler diliyorum."

YILDIRIM'DAN DA KUTLAMA
Başbakan Binali Yıldırım da, Musevi vatandaşların "Hanuka Bayramı" dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajında, Musevi vatandaşların Hanuka Bayramı'nı kutlayan Yıldırım, şunları kaydetti:
"Tarihimizin her döneminde karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü ruhuyla ahenk içinde bir arada yaşadığımız, sevinçlerimizin yanı sıra kederlerimizi de paylaştığımız Musevi vatandaşlarımız, Türkiye'nin beşeri zenginliğine müstesna katkılar sağlamaya günümüzde de devam etmektedirler. Musevi vatandaşlarımız başta olmak üzere bütün Musevilerin Hanuka Bayramı'nı tebrik ediyor, esenlikler diliyorum."
BİZE ULAŞIN