İşçi öldü, CHP’li başkan vatandaşı tartakladı

Bakırköy’deki yıkım çalışmasında başına demir düşen işçi öldü. Önlem alınmadığı için protesto eden vatandaşı zabıta darp, CHP’li Başkan Kerimoğlu ise “Gününü göstereceğim” diye tehdit etti

İşçi öldü, CHP’li başkan vatandaşı tartakladı
Hakkında daha önce yıkım kararı çıkartılan Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri'nin dünkü yıkım çalışmalarında talihsiz bir kaza yaşandı. Toz oluşarak çevre kirliliği yaratmaması için tankerle inşaat enkazı üzerinde sulama yapan Bakırköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde görevli işçi Mustafa Yılmaz'ın (50) üzerine demir kiriş düştü.

ŞİKÂYETÇİ OLDULAR
Olay yerinde yaşamını yitiren Mustafa Yılmaz'ın cansız bedeni otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, Yılmaz'ın mesai arkadaşları fenalaştı, bir kişi hastaneye kaldırıldı. Evli ve 3 çocuğu bulunan Mustafa Yılmaz'ın bir oğlunun Kars'ta askerlik yaptığı öğrenilirken, olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ile tesislerin yetkilileri arasında tartışma çıktı. Kalabalıktaki bazı kişiler, belediyenin yeterli önlemleri almadan yıkımı yaptığını savununca zabıtaların saldırısına uğradı. İddialara göre CHP'li Başkan Bülent Kerimoğlu da kendisine tepki gösteren bir vatandaşın üzerine yürüyerek, "Gel buraya gününü göstereyim" sözleriyle tehdit etti. Şirket yetkililerinin Başkan Kerimoğlu'ndan şikayetçi olduğu öğrenildi.

"BİR ŞEY SÖYLEMEDİM"
Spor Vakfı yöneticisi Şeref Varan, "Bu işçinin ölümünden sorumlu Bülent Kerimoğlu. Diğer sebebi de belediye başkanının buraya gelip de ana avrat küfür edip kendi seçmeninin üzerine yürümesidir. Beni görür görmez üzerime yürüyen bir belediye başkanı bu. Bize saldırdı. Bana küfür etti. Yani biz buradayız işletmeciyiz diye buranın sahibiyiz diye küfür ediyor. Bizim binamız yıkılıyor. Ben bir şey söylemedim" diye konuştu.

HEM SUÇLU, HEM GÜÇLÜ
Yaşanan tartışmanın ardından bir açıklama yapan Kerimoğlu, "Şahsıma yönelik sözlü saldırıda bulunarak provokatif bir eylem gerçekleştiren saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Ayrıca olayda ihmal olup olmadığıyla ilgili Belediyemiz ve Savcılık tarafından soruşturma başlatılmıştır" dedi.
BİZE ULAŞIN