“Mısır düşmeden Kudüs alınamazdı!”

Mahmut Övür bugünkü yazısında Kudüs’ün ABD yönetimi tarafından başkent olarak kabul edilmesinin arka planını kaleme aldı. “Mısır’daki darbe başarılı olmasaydı Kudüs için bu karar alınamazdı” diyen Mahmut Övür yazısını şu sözlerle tamamlıyor: “Batı'nın bugün Mısır'daki darbe karşısında neden sustuğu daha iyi anlaşılıyor.”

“Mısır düşmeden Kudüs alınamazdı!”MAHMUT ÖVÜR'ÜN YAZISINDAN BAŞLIKLAR:

O gün de bugün de kilit ülkelerden biri Mısır'dı. Eyyubi üzerine araştırma yapan uzmanlara göre; "Mısır düşmeden Kudüs alınamazdı." Batı'nın bugün Mısır'daki darbe karşısında neden sustuğu daha iyi anlaşılıyor. Son yıllarda Batı'nın sanki birbiriyle ilişkili değilmiş gibi yürüttüğü siyaset aslında birbirinin devamı. Mısır'ın darbeyle kontrol altına alınması, Libya ve Suriye'nin iç savaşla çökertilmesi, Arap ülkelerinin S. Arabistan ve BAE yoluyla hizaya sokulması, İran-Suudi gerginliğinin yükseltilmesi, hatta Türkiye'nin kuşatılması... Kudüs'ün başkent ilan edilmesi için bundan daha iyi bir ortam olamaz.
Bütün bu olanlarda, elbette bizim de içinde bulunduğumuz birbiriyle didişen ve olup bitenlere duyarsız kalan Müslüman dünyanın günahı çok büyük... Türkiye o dünyanın üzerine çöken kara bulutları dağıtmak ve küresel emperyalist siyasete itiraz etmek için yıllardır çığlık atıp duruyor. Bu yüzden Batı'nın hışmına uğruyor, bu yüzden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batı medyasının manşetlerinden inmiyor.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Putin: Trump'ın Kudüs kararı, çatışmanın fitilini ateşleyebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye tarihi cevaplar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Filistin işgalini haritalarla açıkladı

Cumhurbaşkanlığı'ndan Netanyahu'ya çok sert tepki

Başbakan Yardımcısı Bozdağ: ABD yönetimi geri adım atmalıdır

Kassam Tugayları'ndan İsrail'e tehdit

BİZE ULAŞIN