İşgalci devlet İsrail'in gözaltına aldığı çocukları nereye götürdüğü ortaya çıktı

Filistin'e yönelik saldırılarında çok sayıda çocuğun ölümüne neden olan İsrail'in, gözaltına aldığı çocukları toplama kampına benzer noktalara götürdüğü ortaya çıktı.

İşgalci devlet İsrail'in gözaltına aldığı çocukları nereye götürdüğü ortaya çıktı

İsrail askerlerinin, ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararına karşı Batı Şeria, Kudüs ve Gazze sınırında düzenlenen protestolara müdahalesinde 73 kişinin yaralandığı bildirildi. Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Şeria, Kudüs ve Gazze sınırında bugün yaşanan olaylarda İsrail güçlerinin müdahalesi sonucu 73 Filistinli yaralandı, 289 kişi göz yaşartıcı gazdan etkilendi.

TRUMP'IN SKANDAL KARARININ ARDINDAN EYLEMLER DEVAM EDİYOR

ABD Başkanı Donald Trump'ın geçen hafta Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararının ardından, başta işgal altındaki Doğu Kudüs olmak üzere, Batı Şeria'nın çeşitli yerlerinde ve Gazze sınırında gösteriler düzenleyen Filistinlilere İsrail güçlerinin müdahalelerinde yüzlerce Filistinli yaralandı.

İSRAİL'İN ÇOCUK TOPLAMA KAMPLARI!

Geçtiğimiz Cuma günü başlayan eylemlerde İsrail güvenlik güçleri de eylemlere sert müdahalelerde bulunuyor. İşgalci devlet İsrail'in güvenlik güçleri kadın, erkek, çocuk farketmeksizin herkesi gözaltına alıyor. Bu gözaltıların da en çok hedefi olan ve tepki çekeni de Filistinli çocuklar. Filistin'de İsrail askerlerinin keyfi gözaltı ve tutuklamaları bilinirken bu tutuklamaların da en çok olduğu yerlerden biri de El Halil'de bulunan Şüheda Caddesi kontrol noktası. Bu kapsamda İsrailli askerlerin tutuklama görüntüleri çokça görüldü, paylaşıldı. Ancak ilk kez bir hücre içerisinde tutulma görüntüleri paylaşıldı.

İsrailli askerler, Filistinli çocukları gözaltına aldı

Batı Şeria'nın El Halil bölgesinde faaliyet gösteren Fajer TV isimli bir Filistinli basın organı, Filistinli gençlerin ve çocukalrın tutuklu halde bulundukları fotoğrafları paylaştı. Fotoğrafta çok sayıda çocuk tutuklunun hücre gibi bir yere elleri kolları bağlı, gözleri kapalı bir halde tutulduğu görüldü.

İsrail askerleri Filistinli çocukları kafese kilitledi!

Türkiyeden Filistine 10 milyon dolar hibe

BİZE ULAŞIN