ABD ve FETÖ suçüstü yakalandı

Mahmut Övür bugünkü yazısında Türkiye'ye yönelik siyasi operasyonun arka planını yazdı. ABD ve FETÖ'nün nasıl suçüstü yakalandığını ve işbirlikçilerini anlattı.

ABD ve FETÖ suçüstü yakalandıMAHMUT ÖVÜR'ÜN BUGÜNKÜ YAZISINDAN BAŞLIKLAR

17-25 Aralık ve bugün ABD'de süren Rıza Sarraf davası, başından beri Türkiye'ye yönelik bir siyasi operasyon olarak planlandı.
Bu yüzden asıl amacı Türkiye'yi "yolsuzluktan" arındırmak değil, darbe yapmaktı.
FETÖ, böyle bir yol izledi çünkü siyaset üretmeyen, iktidar düşmanlığıyla gözünü karartmış bir muhalefet olduğunu ve buna sarılacağını biliyordu.
O yüzden "yolsuzluk" argümanını öne çıkarttı.
Muhalefet de bu yemi yuttu. Özellikle de CHP... Düne kadar F-Tipi dediği, "şeriatçı ve kumpasçı" dediği "devleti ele geçiriyor" diye karşı çıktığı bu kirli yapıyla ittifak bile yaptı. Bu yapının ürettiği bütün yasadışı belge ve bilgileri gerçekmiş gibi meydanlarda seslendirdi. Siyasetini bunun üzerine kurdu.
Şimdi aynı şeyi ABD yapıyor. Ama ABD'nin yapması CHP'ninki kadar şaşırtıcı değil. Çünkü bu yapının ipi ABD'nin elinde.
Dün SABAH'ta yayımlandı; stratejik risk danışmanı ve siyaset uzmanı William Engdahl, Global Research'te yayımlanan ve Batı'nın ikiyüzlülüğüne vurgu yaptığı yazısında, FETÖ elebaşı Gülen'le, hakkında Türkiye'nin yakalama kararı çıkarttığı eski CIA yetkilisi Graham Fuller'in 40 yıllık dost olduğuna dikkat çekti.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
FETÖcü tanık Korkmaz: FBIdan 50 bin dolar yardım aldım

ABD’deki kumpas davasında tanık rezaleti

BİZE ULAŞIN