FETÖ'ye operasyon! 55 adreste 45 kişi yakalandı

Malatya'da 55 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda, haklarında yakalama kararı bulunan ve örgütün güncel yapılanması içinde olan 45 kişi gözaltına alındı.

FETÖ'ye operasyon! 55 adreste 45 kişi yakalandı

Malatya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "gaybubet evlerine" yönelik operasyonda 45 kişi gözaltına alındı.

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ile İstihbarat Şubesi koordinesinde, "gaybubet evlerine" yönelik operasyon düzenlendi.

55 ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON DÜZENLENDİ

Önceden tespit edilen 55 adrese, 220 polisin katılımıyla düzenlenen eş zamanlı operasyonda, 45 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 21'i hakkında yakalama kararı olduğu, 24'ünün ise örgütün güncel yapılanmasında aktif yer aldığı tespit edildi.

EVLERDE YAPILAN ARAMALARDA YÜKLÜ MİKTARDA PARA VE SAHTE KİMLİKLER BULUNDU

Şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından emniyet müdürlüğüne götürüldü. Öte yandan, evlerde yapılan aramalarda 18 bin 210 lira, 600 ABD doları,12 çeyrek altın, 2 yarım altın, 11 sahte kimlik, 4 pasaport ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

CUMHURBAŞKANI'NA 'SUİKAST GİRİŞİMİ'NİN İZLERİ GÜN YÜZÜNE ÇIKTI! İŞTE FETÖ’NÜN YURTDIŞINA KAÇAN FİRARİLERİ​

BİZE ULAŞIN