Son dakika: Ataşehir'de belediye başkan vekili belli oldu

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin İçişleri Bakanlığı tarafından yolsuzluk soruşturması nedeniyle görevinden geçici olarak uzaklaştırılmasının ardından, Ataşehir Belediye Meclisi’nde belediye başkan vekili seçimi yapıldı

Son dakika: Ataşehir'de belediye başkan vekili belli oldu

Seçimlerin ilk turu tamamlandı. CHP'nin adayı İlhami Yılmaz ile AK Parti adayı Mustafa Cevat Arzık da, ilk turda çoğunluk sağlayamadı. Partililerin aynı zamanda Grup Başkan Vekili olan adaylar, partilerinin kendi oyunu alabildi. Yasa gereği yeni başkan vekilinin belirlenebilmesi için ikinci tur oylamaya geçildi.

CHP grubunun adayı İlhami Yılmaz, AK Parti grubunun adayı Mustafa Cevat Arzık seçimde yarışıyor. İlk turda CHP adayı Yılmaz 22, AK Parti adayı Arzık ise 15 oy aldı.

İKİNCİ TUR

CHP adayı İlhami Yılmaz: 22 oy, AK Parti adayı Mustafa Cevat Arzık:15 oy

ÜÇÜNCÜ TUR

Üçüncü turda Yılmaz'a 22 oy, AK Parti grubunun adayı Mustafa Cevat Arzık'a ise 15 oy çıktı. CHP'li İlhami Yılmaz 22 oyla seçimi kazandı.

İLHAMİ YILMAZ KİMDİR?

İlhami Yılmaz 1953 yılında Malatya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Malatya'da tamamladı. 1977 yılında İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Finans kürsüsünde MBA master'ını tamamladı.

1999 yılından itibaren iki dönem Kadıköy Belediyesi Meclis Üyeliği ve Belediye Meclis Başkan Vekilliği; 2009 yılından itibaren de iki dönem Ataşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, İBB Meclis Üyeliği, Belediye Başkan Yardımcılığı ve Başkan Vekilliği yaptı.

Ataşehir'de belediye başkan vekili belli oldu

BİZE ULAŞIN