Kudüs’te yanlış hesap yapanlar pişman olacak

Başbakan Yıldırım, Kudüs’te yanlış hesaplar yapanların sonunda pişman olacağını söyledi

Kudüs’te yanlış hesap yapanlar pişman olacak
Başbakan Binali Yıldırım hafta sonunu AK Parti'nin il kongrelerine ayırdı. Çankırı ve Kırıkkale'deki kongrelerde konuşan Yıldırım, şu mesajları verdi:
MİLLETİN ADAMI İLAN ETTİ: Müslümanların ilk kıblesi Kudüs hakkında biliyorsunuz ABD Başkanı keyfi bir karar aldı. Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etti. Biz de bu haksız, hukuksuz kararı asla tanımayacağımızı ve bu kararın yok hükmünde olduğunu Recep Tayyip Erdoğan, milletin adamı bütün dünyaya ilan etti. Bölgemiz hakkında böyle tek taraflı, keyfi kararlar almak hiç kimsenin hakkı değildir.
KUDÜS'ÜN ARKASINDAYIZ: Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında İslam İşbirliği Teşkilatı İstanbul'da toplandı ve tarihi kararlar aldı. Kudüs'e, Filistin'e sahip çıktık, "Filistinliler sahipsiz değildir" dedik. Bu kararın arkasında sonuna kadar Türkiye olarak duracağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu bölgede, Kudüs'te yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacaktır.
PLANLARI ELLERİNDE PATLADI: 17-25 Aralık operasyonuna ve hatta 15 Temmuz alçak darbe girişimine geçit vermedik. Kötü ve karamsar senaryoları yazanların, planları ellerinde patladı.
KILIÇDAROĞLU GİBİ OLMADIK: Anamuhalefet partisi genel başkanı Kılıçdaroğlu gibi şehitlerimizin hatırasına ihanet ederek, 15 Temmuz'a 'kontrollü darbe' demedik. Yalandan belgelerle ülke ekonomisine sabotaj yapmadık. FETÖ'nün sözcülüğüne soyunmadık. Yabancı ülkelerde devam eden tiyatro gibi davalar üzerinden ülkemize operasyon yapanların piyonu olmadık. Medya kuruluşlarını yağlı urganlarla tehdit edenlerden olmadık.
BİZE ULAŞIN