"Türkiye'ye komplonun kesin delilini gördüm"

"Bir gazetecinin rüyasında görse inanamayacağı bir şey başıma geldi" diyerek, ABD'de süren Zarrab davasıyla ilgili dikkat çeken bir bilgi paylaşan Serdar Turgut, "Amerika Türkiye’yi hedefine koymaya 2013 yılında çoktan karar vermiş bile, yani bu Trump’ın kararı değil bir devlet kararı" diye yazdı.

Türkiye'ye komplonun kesin delilini gördüm

Gazeteci Serdar Turgut "Belki de çok az insanın yaşama şansına sahip olduğu bir şeyi yaşadım ve kurulan komplonun aslında ne olduğu ciddiyetiyle bilinen bir yargıcın önüne delil olarak getirildi ve ben de bunun her detayını görme imkânına sahip oldum." dedi.

TANIKLARIN TAVIRLARINDAN BELLİ

Habertürk yazarı Turgut, bugünkü köşesinde "Türkiye'ye kurulmaya çalışılan, aslında çok da kapsamlı olan komplonun, başımıza örülmeye çalışılan belanın temeliyle ilgili bazı ipuçları edindim" diyerek kumpas davasında yaşananlara dikkat çekti

İşte Turgut'un yazdıklarından satır başları:

AMACIN FARKLI OLDUĞU BELLİ

Bu davada sanık olarak Hakan Atilla olsa da asıl amacın başka olduğu davanın neredeyse her anında belli.

- Bir dava düşünün, savcıların delil olarak sunduğu, üzerine "Amerikan Devleti belgesidir" damgasının vurulduğu neredeyse bütün belgeler, ses kayıtları, tapeler 17-25 Aralık tarihinde düzenlenen ve Türkiye'de darbe girişimi olarak yargılanan operasyonlardan elde edilmiş.

- Aslında 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ ile ABD işbirliğinin olduğunu düşünen Türkiye, bu davada savcıların sunduğu belgeleri delil olarak Washington'a gönderebilir.

EN BÜYÜK TANIK DENEN KİŞİ...

- En büyük tanık olarak çıkarılan David Cohen eski CIA Başkan Yardımcısı ve Amerikan Hazine Bakanlığı'nda da başkanlık yapmış bir insan. Yıllardır Hakan Atilla ile görüştüğü biliniyor .

FETÖ'CÜ POLİSİN SUNDUĞU DELİLLER

- Savcılığın delil olarak sunduğu evrakları getiren firari eski polis, hiç durmadan Türkiye'de olduğunu, hukukun olmadığını, yasal güvencelerin kalmadığını iddia etti ve Erdoğan'ı suçladı. Savcılık bunu devlet kayıtlarına geçirdi.

BİZE ULAŞIN