Abdülhamit Gül: ABD'de çıkacak karar paçavradan ibaret

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ABD'deki Rıza Zarraf davası ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. "Dava fiilen çökmüş durumda" diyen Gül, çıkacak kararın paçavradan ibaret olduğunu söyledi.

Abdülhamit Gül: ABD'de çıkacak karar paçavradan ibaret

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ABD'deki Sarraf davası ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. "Dava fiilen çökmüş durumda" diyen Gül, çıkacak kararın paçavradan ibaret olduğunu söyledi. 24 TV'deki bir programdan konuşan Gül, ABD'de yürütülen dava ile ilgili Türkiye'den resmi bir belge talebinde bulunulmadığını belirtti.

FETÖ DAVALARI

Dünya demokrasi tarihinde çok az görülecek bir olay yaşanıyor. Darbe başarılı olsaydı bir işgal yaşanıyor olacaktı çok şükür bu püskürtüldü. Burada bu terör örgütüyle mücadele yürütülüyor. İlk defa bir darbe yargılanıyor Türk milleti olarak tarih yazdık. Bu yargılamalar yüzlerce sanığın olduğu bşr yargılanma uzun sürecektir. Bu nedenle mahkemelere atfen asla bir rahavet yoktur. Süreç normal işliyor sanıkların fazla olması nedeniyle biraz zaman alacak buna rağmen mahkemelerimiz yoğun bir efor sarf ediyor.

'ASLA BİTMEDEN SÜREKLİ YAPILACAK BİR MÜDAHALEDİR'

FETÖ ile mücadele bugün bitmiştir diyebileceğimiz bir mücadele değildir. Asla bitmeden sürekli yapılacak bir müdahaledir. Yargı mensuplarımızdan eminiz ancak soruşturması devam edenler var. Biz yargı mensuplarımızdan eminiz soruşturması teftişi devam edenler var bunların hepsi FETÖ ile mücadele tamamladık diyebileceğimiz bir durumda değiliz.

'SEÇİM İTTİFAKI İÇİN UYUM YASALARI ÇERÇEVESİNDE ÇALIŞMA YAPILIYOR'

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin gündeme getirdiği seçim ittifakı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Gül, seçim ittifakı ile ilgili uyum yasaları çerçevesinde çalışma yapıldığını açıkladı. Bakan Gül seçim barajı le ilgili ise bir çalışma olmadığını aktardı.

Türkiye'ye kumpas davası çöküyor

BİZE ULAŞIN