Bangladeş ziyaretinde Başbakan Yıldırım’a kızı eşlik ediyor

Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş’e resmi bir ziyaret gerçekleştiriyor. Ziyarette Başbakan Yıldırım’a kızı Büşra Bahar Köylübay eşlik ediyor.

Bangladeş ziyaretinde Başbakan Yıldırım’a kızı eşlik ediyor

Yıldırım, dün akşam saatlerinde Bangladeş'in başkenti Dakka'da resmi törenle karşılandı. Başbakan Yıldırım , 'Ana' uçağından inerken yanında kızı Büşra Bahar Köylübay vardı.

KIZILAY ŞUBE BAŞKAN VEKİLİ SIFATIYLA BANGLADEŞ'TE

Kızılay İstanbul Şubesi Başkan Vekili olan Büşra Bahar Köylübay, Ak Parti İstanbul İl Kadın Kolları ile Kızılay İstanbul Şubesinin geçtiğimiz aylarda ortaklaşa düzenlediği kermeste toplanan yardımların Bangladeş'teki Arakanlı sığınmacılara ulaştırılmasında bizzat yer almak istediği, bu sebeple heyete dahil olduğu öğrenildi.

Bangladeş ziyaretinde Başbakan Yıldırım'a kızı eşlik ediyorKAMPLARI ZİYARET EDECEK

Başbakan Yıldırım, Dakka'daki temaslarının ardından yarın Bangladeş'in Cox's Bazar bölgesine geçerek, kızı Büşra Bahar Köylübay'la birlikte Arakanlı Rohinga Müslümanlarının yaşadığı kampları ziyaret edecek. Yıldırım, Kızılay,TİKA, AFAD ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile uluslararası yardım örgütler tarafından gerçekleştirilen insani yardım faaliyetlerini yerinde inceleyecek.

BAŞBAKAN YILDIRIM'IN BANGLADEŞ TEMASLARI

Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş'in başkenti Dakka'daki Savar Ulusal Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti. Yıldırım, TİKA tarafından Bangladeş'te Shaheed Suhrawardy Tıp Fakültesi ve Araştırma Hastanesi bünyesinde yaptırılan kemoterapi ünitesinin açılışını da yaptı. Başbakan Yıldırım, Bangladeş'in başkenti Dakka'da Bangabandhu Anıt Müzesi'ni de ziyaret etti.

BİZE ULAŞIN