FETÖ’nün Kuzey Irak imamı ile ne görüştü?

Mahmut Övür bugünkü yazısında FETÖ’nün Kuzey Irak imamları ile 17/25 Aralık darbe girişiminden aylar sonra biraraya gelen CHP’li Öztürk Yılmaz’ın gizli ilişkilerini kaleme aldı. “Bu görüşme neden yapıldı ve kimin tarafından organize edildi” sorusunu soran Mahmut Övür yazısını şu sözlerle bitiriyor: “Bu soruya sadece CHP değil, Dışişleri Bakanlığı da cevap vermeli. Konsolosluk görevi yapan biri, neden devletin Paralel Devlet Yapılanması ve terör örgütü olarak nitelediği örgüt üyeleriyle görüşür?”

FETÖ’nün Kuzey Irak imamı ile ne görüştü?

MAHMUT ÖVÜR'ÜN YAZISINDAN BAŞLIKLAR

O günlerde devlet görevlisi olan Yılmaz'ın, FETÖ'cülerin 30'a yakın okulunun bulunduğu Kuzey Irak'ta onlarla buluşması nereden bakarsanız bakın ilginç ve üzerinde durulması gerekiyor. Güneş gazetesinin haberine göre Yılmaz, rehin alınmadansadece 7 gün önce ABD'nin Kuzey Irak'taki askeri üs alanı içinde bulunan FETÖ'nun Işık Üniversitesi'ne gitmiş ve FETÖ'nün Kuzey Irak imamı Talip Büyük, örgütün eğitim imamı Cemal Bulut ve medya imamı Doğan Ertuğrul'la buluşmuştu.CHP'li Yılmaz'ın öncelikle bu görüşmeye ilişkin bir açıklama yapması gerekiyor.
Acaba doğru mu ve neden onlarla bir araya geldi? Devlet memuru Yılmaz, bu görüşmeyi kim adına ve neden yaptı? Bu soruya sadece CHP değil, Dışişleri Bakanlığı da cevap vermeli. Konsolosluk görevi yapan biri, neden devletin Paralel Devlet Yapılanması ve terör örgütü olarak nitelediği örgüt üyeleriyle görüşür? Devletin bundan haberi yok mu? Varsa neden gereği yapılmadı?

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINBİZE ULAŞIN