15 Temmuz'da Mahmutbey gişelerini kapatmaya teşebbüs davası

Darbe girişimi sırasında Mahmutbey gişelerinin kapatılmasına teşebbüs edilmesi ve Ispartakule'de meydana gelen olaylarla ilgili 10'u tutuklu 36 askerin yargılandığı davada tutuklu sanıkların tahliye talepleri reddedildi. Mahkeme heyeti 26 Şubat 2018'e ertelediği duruşmanın, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesinde yapılmasını kararlaştırdı.

15 Temmuz'da Mahmutbey gişelerini kapatmaya teşebbüs davası

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Mahmutbey gişelerinin kapatılmasına teşebbüs edilmesi ve Ispartakule'de meydana gelen olaylarla ilgili 10'u tutuklu 36 askerin yargılandığı davada tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar verildi.

İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya katılan 10 tutuklu sanık tahliyelerine ve diğer hususlara ilişkin beyanda bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı avukatı Mert Karabayır, tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamı yönünde karar verilmesini, sanık avukatları ise müvekkillerinin tahliyelerini talep etti.

Duruşmada görüşünü açıklayan Cumhuriyet Savcısı da tutuklu sanıkların bu hallerinin devamı yönünde karar verilmesi yönündeki talebini bildirdi.

TUTUKLULUK HALLERİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

Talepleri değerlendiren mahkeme heyeti, mevcut delil durumu, kuvvetli suç şüphesi nedenleriyle adli kontrol hükümlerinin yetersiz kalacağını gerekçe göstererek tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar verdi.

Esas hakkında mütalaanın hazırlanması için dosyanın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmesine hükmeden mahkeme heyeti, duruşmayı 26 Şubat'a erteledi.

Bir sonraki duruşmanın İstanbul Bölge Adliye Mahkemesinde yapılmasını kararlaştıran heyet, duruşmanın 27-28 Şubat, 1-2 Mart tarihlerinde devam etmesine hükmetti.

CUMHURBAŞKANI'NA 'SUİKAST GİRİŞİMİ'NİN İZLERİ GÜN YÜZÜNE ÇIKTI!

BİZE ULAŞIN