Dünya ABD’den haydi haydi büyük

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kudüs tasarısına destek veren 128 ülkeye teşekkür etti: Dünya 5’ten büyük. Hele hele 1’den haydi haydi büyük. ABD insanlığın vicdanında derin yaralar açtı

Dünya ABD’den haydi haydi büyük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Genel Merkezi'nde 120'nci Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

196 KEZ BÜYÜK: Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi, ABD'nin vetosu üzerine bu konuda bir karar alamadı. Biz, "Dünya 5'ten büyüktür' derken işte tam da bu durumu kastediyoruz. Buradan bir kez daha hatırlatıyoruz ki dünya 5'ten büyüktür. Hele hele 1'den haydi haydi büyüktür, 196 kez büyüktür. ABD'nin konunun Genel Kurul'daki görüşme öncesinde gösterdiği tavır da insanlığın vicdanında derin yaralar açmıştır. Demokrasi tarihine bu çok çirkin ve affedilmez bir tespit olarak demokrasiler tarihinde yerini alacak.

Erdoğan'dan Trump'a flaş mesaj! "Dünya 1'den de büyüktür"

128 ÜLKE DİMDİK DURDU: "Ben güçlüyüm, benim nükleer başlıklı silahlarım var. Benim her türlü uçaklarım, bombalarım var..." Bunlar size güç kazandırmaz. İşte yanınızda sadece İsrail'i bulursunuz veya ona benzer beş altı ülkeyi bulursunuz, bununla beraber karşınızda 128 ülkenin dimdik ayakta durduğunu görürsünüz. Kaldı ki çekimser davranan veya katılmayanların da bilesiniz ki onların da yeri büyük ihtimalle 128'in yanı.

TEBRİK VE TEŞEKKÜR: Tespitimiz 160 ila 190 arası kabul oyunun çıkacağıydı. Ama Beyaz Saray ülkeleri tek tek açıktan tehdit ettiler. İnsanoğlunun, hele hele devletlerin demokratik iradeleri ne zamandan beri paralarla satın alınmaya başlandı? Hiçbir ülkenin açık hukuksuzluk ve adaletsizlik örneği olan bu tür durumlarda, mali ve siyasi gücüne güvenerek tüm dünyayı pervasızca tehdit etmeye de hakkı yok. Tehditlere rağmen, 128'e karşı 9 ret oyuyla Kudüs ile ilgili karar kabul edildi. Kabul oyu kullanan tüm devletleri tebrik ediyorum. Temenni ederim ki ABD başını iki elinin arasına alır, bu durumu değerlendirir, "Bu attığımız yanlış adımdan geri dönmemizde fayda var" demesi Trump iradesinin doğru tecellisi anlamına gelir.

TEKBİR GETİRDİ: 29 yaşındaki down sendromlu Muhammed, ziyaretimize geldi. Muhammed içeri girerken bizi görünce tekbir getirdi. "İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür." Bir tarafta iman, öbür tarafta imansız paslı yürek var. Olay bu. İnşallah bu Muhammed bizim misafirimiz. Burayı çok seviyor,Türkleri çok seviyor ve vatandaşlık istiyor.

TERÖRİST DEĞİLLER: (Kudüs direnişinin sembol ismi Fevzi el-Cüneydi'nin fotoğrafını göstererek) 20 asker dipçikle vurduktan sonra gözlerini bantladılar. Şimdi bunlar terörist değil de kim terörist? Bize bazıları hukuk dersi vermek istiyor. İsrail terör devleti, işgalci. Burada 14-15 yaşındaki bu çocuğa, eli silahlı her türlü teçhizatla beraber, insaf edin, bu yapılan nedir? Bu terörün bir örneği değil mi?

SEN GÖRMÜYOR MUSUN?: Sayın Trump bunları sen görmüyor musun? Bunlara siz eyvallah mı edeceksiniz, niçin bunlara karşı sessiz kalıyorsunuz? Zulme rıza zulümdür. Bu bir mazlumdur, terörist değildir. Dolayısıyla bu mazluma karşı bu tavrı ortaya koyan İsrail askeri de burada teröristtir. Annesinin kucağında bir yavru, anne yavrusunu korumak için yavrusuna sarılıyor, dipçikle anneyi dövmeye başlıyor. Nerede dünyadaki kadın hakları savunucuları? Niye sesiniz çıkmıyor. Bu tür şeyler Türkiye'de olduğu zaman dünyayı ayağa kaldırıyorsunuz.

CUMA NAMAZINI MELİKE HATUN CAMİSİ'NDE KILDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını bir süre önce açılışını kendisinin yaptığı Ulus'taki Melike Hatun Camisi'nde kıldı. Cuma namazının ardından camide incelemelerde bulunan Erdoğan'a vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

ERDOĞAN'DAN CHP'YE: AKILLANAN
(CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın TBMM'de "Bu hükümet dünyanın en doğru işini bile yapsa, alkışlayacak halimiz yok" sözlerini dinleterek) Adam sirkatin söylüyor, şecaat arz ederken. Şu hale bak. Benim aziz milletim, bu kadar güzellikler yapılırken, onu kötüleyene "İyi yaptın" der mi? Demediği için zaten sizi iktidar yapmıyor. Akıllanın, akıllanın. Hamdolsun böyle muhalefet var. Bunlar olsun ki AK Parti de hizmete devam etsin.
Ana muhalefetin başındaki zat önümüzdeki seçimlerde Türkiye'nin iki tercihten birini yapacağını söylüyor. Bunları da demokrasiden yana olanlar ile otoriter rejimden yana olanlar olarak ifade ediyor. Bir insan demokrasiye inanıyorsa milletin tercihine saygı duyar. Bu tercihi sizin istediğiniz gibi olduğunda adına "demokrasi" başka türlü tezahür ettiğinde "otoriterlik" derseniz, siz demokratik değil faşist olursunuz. CHP, tek parti döneminde olduğu gibi tekrar hızla faşizme kayıyor.
Gece-gündüz yolsuzluk, usulsüzlük türküsü çağırırlar, kendi belediye başkanları bu suçlardan gözaltına alındığında hemen ağlaşmaya başlarlar. Karşımızda "Dosyaları aldım, inceledim bir şey göremedim"' diyerek yolsuzlukları ibra ettiğinin farkında dahi olmayan karikatür bir tip var. Siz bakmayın onun "hesap uzmanıyım" diye afra tafra sattığına. Söylediği her rakam, ifade ettiği her bilgi, kurduğu her ilişki yanlış. 2002'de, 2004'te, 2007'de, 2009'da, 2011'de, 2014'te, 2015'te ne olduysa 2019'da da o olacaktır ey Kemal!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'ye "Akıllanın, akıllanın"

BİZE ULAŞIN