“Bu kirli oyunun hedefinde bütün İslam dünyası var”

Fahrettin Altun bugünkü yazısında İran’da yaşanan olayların perde arkasını kaleme aldı. “İran'da başlatılan bu kalkışma hamlesinin kolay kolay bir yönetim değişikliği meydana getiremeyeceği çok açık.” diyen Fahrettin Altun yazısını şu sözlerle bitiriyor: “Bu kirli oyunun hedefinde bütün İslam dünyası var”

“Bu kirli oyunun hedefinde bütün İslam dünyası var”

FAHRETTİN ALTUN'UN YAZISINDAN BAŞLIKLAR

İran'da başlatılan bu kalkışma hamlesinin kolay kolay bir yönetim değişikliği meydana getiremeyeceği çok açık. Hatta ve hatta bu sürecin sonunda rejimin, rejim içindeki muhafazakârların güçlenme şansı da çok yüksek. Bunun hesap edilmediğini düşünebilir miyiz? Elbette hayır. Peki o zaman neyle karşı karşıyayız?

Karşımızdaki, İran'ın ıslah edilmesi, edilemiyorsa mindere çekilmesi için üretilmiş bir proje. Malum, bir süredir ABD ve İsrail İslam dünyasında bir mezhep savaşı çıkarmak ve İslam dünyasını istedikleri gibi "Sünni dünya" ve "Şii dünya" olarak bölmek amacıyla yoğun çaba sarf ediyor. ABD'nin anlı şanlı stratejistleri boşuna mı senelerdir "Ortadoğu 30 yıl savaşlarınıneşiğinde" deyip duruyor.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN