Hükümetten ilk tepki! Zarrab kararı sürpriz değil...

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Zarrab davası bir siyasi kumpas davasıdır. Zarrab Davası’nda jürinin kararı, bizim için sürpriz veya şaşırtıcı bir gelişme değildir" dedi.

Hükümetten ilk tepki! Zarrab kararı sürpriz değil...

ABD'deki Hakan Atilla davasından çıkan karara hükümetten ilk tepki geldi. "Zarrab Davası,siyasi bir kumpas davadır" diyen Başbakan yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Bu nedenle ABD'de görülen Zarrab Davası'nda jürinin kararı, bizim için süpriz veya şaşırtıcı bir gelişme değildir" ifadelerini kullandı.

Halk bankası eski Genel müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın hakkındaki 6 suçlamadan 5'inden suçlu bulunmasıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Bekir Bozdağ şunları söyledi:

1-) Zarrab Davası,siyasi bir kumpas davadır. Zarrab Davası'nda hukuk, mahkeme ve muhakeme, siyasi bir yarar için göstere göstere kullanılmıştır. Bu davada karar, soruşturmadan önce verilmiş; soruşturma/yargılama süreci, verilmiş kararın ilanı için sadece zorunlu usulün tamamlanmasıdır.

2-) Bu nedenle ABD'de görülen Zarrab Davası'nda jürinin kararı, bizim için sürpriz veya şaşırtıcı bir gelişme değildir. Jürinin Mehmet Hakan Atilla'yı suçlu bulması ve bilahare mahkemenin vereceği karar, Türkiye açısından hukuki bir değer ifade etmez.

3-) Zarrab Davası;Türkiye'de ve ABD'de FETÖ ve CIA/FBI/ABD yargısı işbirliğinin de somut ispatıdır. Türkiye, FETÖ dahil hiç bir terör örgütüne boyun eğmediği gibi terör örgütlerinin yularını elinde tutan güçlere de boyun eğmemiştir. Bundan sonra da boyun eğmeyecektir.

4-) Türkiye, tam egemen ve tam bağımsız bir ülkedir. Başka bir ülke, Türkiye'yi ve Türkiye'nin kurumlarını yargılayamaz. Bu karar, uluslararası hukuka da aykırıdır.

BİZE ULAŞIN