FETÖ'den bir kritik gözaltı daha! Örgütün sözde bölge sorumlusuydu

Kula'da 4 kişi FETÖ'den gözaltına alındı. Gözaltına alınan bir kişinin örgütün sözde bölge sorumlusu olduğu iddia edildi.

FETÖ'den bir kritik gözaltı daha! Örgütün sözde bölge sorumlusuydu

Manisa'nın Kula ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda, FETÖ ile bağlantısı oldukları iddia edilen aralarında sözde bölge sorumlusunun da bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.

MANİSA VE ANTALYA'DAKİ OPERASYONDA YAKALANDILAR

Edilen bilgiye göre, Kula Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandıkları iddiasıyla Manisa merkez ve Antalya'da adreslere Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlendi. Yapılan operasyon sonrası örgütün bölge sorumlusu olduğu iddia edilen T.S. ile H.D. ve Antalya'daki adreste bulunan G.Ç. ve F.Ç. yakalandı.

2 FİRARİ FETÖ'CÜ ARANIYOR

Kula Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar işlemleri yapılmak üzere ilçe emniyet müdürlüğünde gözaltına alındı. Haklarında gözaltı kararı olan FETÖ örgütünün sözde Kula Meslek Yüksek Okulu sorumlusu olan firari N.A. ve ikametinde bulunamayan firari F.U.'nun yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

BİZE ULAŞIN